Zakázané království (2008)

Film, kde Jet Li hraje opičáka prostě nemůže dopadnout dobře! Smutné spojení dvou legend akční školy a ještě víc to zabolí, když jim choreografii dělal Yuen Woo Ping. Nemastný neslaný příběh ve stylu pohádky ničí na kusy otravné dialogy a samotné kung-fu zde za moc nestojí. Není to zábavné, Jackie má parodovat svého drunken mastera, ale jeho charakter se do filmu vůbec nehodí svým pojetím. Jako zábava pro desetileté to asi svoje splní, ale dospělý fanda těchle dvou legend krvácí každičkou minutu. R.I.P Jete. 5/10

96 hodin (2008)

Až budu starý chci být jako Liam Neeson... Jednoduchá akční jednohubka, která chutná s každou minutou víc a víc. Neesonovi věříte každičký úder a choreografie akčních scén udělá radost každičkého fanodovi tohoto žánru. Nápadité chvaty a eliminace nepřátel, přehledné souboje ze staré školy a nasr*ný Neeson. 7+/10

Království ohně (2002)

Ve výsledku nakonec šestka, ale zatraceně silná. Děj a občasné dialogy jsou skutečně na ránu, ale co s tím, když prostředí je tak krásně spálené, temné a cool. Ačkoli je Christian Bale hraje hlavní roli, celý snímek si pro sebe ukradl Matthew McConaughey. Jeho militantní postava Van Zan (za tohle jméno by se mělo vraždit), jako namakaná, nasr*ná mašina na zabíjení je skutečně úchvatná. Britští béčkaři skutečně umí.. 6/10

Oko dravce (2008)

Technologický thriller, který informatikům přivodí kopřivku a milovníci logičností odejdou jen s vyrážkou. Jakkoli jsou Shia LaBeouf a Michelle Monaghan ve své roli dobří a hudební doprovod Briana Tylera atmosférický , všechno pozitivní se ztrácí v dosti nepřehledném střihu a zápletce, která si vymýšlí přemíru motivů, aniž by měla jediné pádné opodstatnění (scéna s odpočítáváním na kufříku budiž důkazem). 4/10

Ať vejde ten pravý (2008)

Velké překvapení ve Varech. Dětská romance, namixovaná společně s černým humorem a hororovou tématikou. Seveřené skutečně umí tenhle výbušný koktejl namíchat, jako nikdo jiný. Během projekce jsem jen s údivem hleděl, jak se mi před sítnicí mění jednotlivé žánry a publikum vybuchuje smíchy při pohledu na hořící ženu či useknutou hlavu. Nečekejte však typický horor, příznivci slasherů budou zřejmě zklamáni.

Hvězdná pěchota 3: Skrytý nepřítel (2008)

"Bůh existuje... A je taky občan". Že by poselství celého filmu? Tady vážení už končí všechna sranda, protože tenhle film musela dotovat nějaká sekta či církev. Dvojka byla smutná, trojka spíš děsivá. Po začátku nesoucí se v sebeparodickém duchu z jedničky film přeskakuje na otázku víry a v tu chvíli divák přestává detekovat, zdali je to satira či čistokrevná a smrtelně vážná agitka. Casper Van Dien je sice fajn, ale k čemu to, když dialogy a scénář Vás fackují hlava nehlava. Verhoeven je jen jeden!

Next (2007)

Nicolas Cage s patkou, které může konkurovat jen Tom Hanks. Příběh o člověku, který dokáže vidět svou budoucnost dvě minuty dopředu je praštěná až to bolí. Cageovi to čas od času sekne, zvlášť když kouři a nemluví, ale ve spojení s Jessicou Biel se jedná o smrtelnou kombinaci. Konec filmu pak naservíruje otřesné CGI triky a fakt, že příběh se vlastně vůbec nerozjel a to co tvůrci považují za zakončení je pro normálního diváka očekávání závěrečného aktu. 4/10

Karamazovi (2008)

Po dlouhé době další český film, který obstojí v evropském měřítku. Kvalitní herci, zajímavá hudba a dobrá atmosféra. Především je to pak motiv balancující na pomezí divadelní hry, kterou divák sleduje a skutečným životem herců, kdy divák několikrát neví, kterou rovinu právě sleduje.

Casino Royale (2006)

Bond jak má být. Martin Campbell zahodit technická udělátka a vydal se na počátek hrdinovi kariéry, kde objevuje sám sebe. Z agenta 007 se tak stává člověk, který krvácí a po pořádné nakládačce má dost. Daniel Craig svými rysy ukazuje Bond pro nové tisíciletí a charismatem který by mu záviděl i Sean Connery. 9/10

Ajťáci (2006) (seriál)

Sitcom ze světa IT, aniž by v něm byl jediný informatický vtip. Jako člověk od fochu mi IT Crow přišel zcela průměrný a hrající si na něco víc. Seriál není o počítačových kouzelnících nýbrž o čistokrevných nerdech hrající si na techniky. 5/10