Město Ember (2008)

Parádně zpracované prostředí se tomuhle titulu upřít nedá. Bohužel příběh tak nějak stojí na místě a neodkrývá ty správná tajemství, které by měl. Tomuto snímku zkrátka chybí tempo a patřičný drajf, který by hnal film dopředu. Nelituji těch 90 minut strávených s City of Ember, je to oddechová záležitost, z které se zkrátka dalo vytřískat mnohem víc. 6/10

Veřejný nepřítel č. 1 (2008)

Hodnotit Mesrina jen podle prvního dílu je nejspíš dosti ošemetné, jako samostatný film však Mesrine: L'instinct de mort zkrátka neobstojí. Děj je příliš útržkovitý a působí jako splácaní několika poutavých momentů bez nějaká hlubší příběhové linie. Solidně odvedená práce, která ve snaze nacpat dobrodružný Mesrinův život zkrátka selhává po vypravěčské stránce. Vše ostatní v čele s vynikajícím Vincentem Casselem je ale na jedničku. 6/10

RocknRolla (2008)

Kdo je pravý RockNRolla?Rozhodně to není Guy Ritchie se svým posledním filmem. Oproti jeho starším flákům je tu míň humoru, nadhledu a zajímavosti příběhu. Ten nám prostě jen tak plyne a samotné zakončení nemá ani drajf, ani logiku. Ritchie jakoby seděl na dvou židlích, na jedné straně zůstává občas věrný gangsterskému nadhledu a humornosti ala Lock Stock, na druhou stranu se snaží o regulérnější mafiánský příběh. Obojí dohromady však vyzní jako nemastná neslaná záležitost. Režisér se občas zavděčí zajímavou režií, to však od průměru nezachrání.. Po shlédnutí RockNRolly nemám chuť vidět film znovu, nýbrž mám náladu si pustit Ritchieho předchozí filmy... 6/10

Hodný, zlý a divný (2008)

Potenciál tenhle film rozhodně měl, zajímavé prostředí a talent režiséra v akčních scénách se nezapře. Bohužel naprosto prostoduchý děj, který by i po půlhodině nudil je natažen přes hranici 120 minut. Celý snímek je tak slepenec akčních a zejména první hodina nudí k zoufání. Absoultně mi bylo jedno, jak to s postavami dopadne, stejně jako předvídatelný konec. 4/10

Den, kdy se zastavila Země (2008)

Nebýt slušné režie, zejména v první polovině citující Spielberga, dost bych tenhle snímek protrpěl. Herecké výkony Reevese i Connelly jsou dobré, ale k čemu to, když scénář je slabý a namísto, aby gradoval jen tupě upadá. Závěrečná "emoční" scéna už pak spíš jen hne žlučí, neboť Vás tenhle film vůbec nemá v hrsti. Po shlédnutí snímku jsem se cítil nesmírně unavený s dojmem, že film trval hodně přes dvě hodiny.. 4+/10

Rallye smrti (2008)

Testosteronový Speed Racer plný špíny a rotačních kulometů.. Zábavné béčko s neskutečnou náloží zajímavých prvků a nápadů, nebýt zbytečného závěru a krapet zběsilého střihu, mířil by si to Death Race na pozici nejvyšší. I přes své chyby je však DR zatraceně solidní podívanou, kterou si dám s chutí znovu.. 7/10

Generation Kill (2008) (seriál)

Vemte Jarhead Sama Mendese, přičtěte k němu Bratrstvo Neohrožených, vynásobte tunou realismu a podělte na osmihodinovou stopáž. Výsledek už nehledejte, stojí přímo před Vámi - Generation Kill.

Oni (2008)

Bylo to těžké rozhodování, ale nakonec skončím na šestce. Atmosférický horor Strangers originality moc nepobral, ale to mu neubírá na stylově odvedené práci. Lekaček je tu docela dost a dusná atmosféra po prologu stojí opravdu za to. Bohužel snímek ve finiši docela ztrácí dech a ikdyž příběhově na konci překvapí, své šrámy už neschová. Na prostoru 85 minut se jedná o hutnou jednohubku, která je spíš řemeslným dílem, přesto si však pozornost zaslouží. 6/10

Max Payne (2008)

Nové herní peklo se zove Max Payne. Debilní scénář s otřesnými herci a Olgou Kurylenko, která odchodí svoji roli v negližé. Absolutně žádná akce, jen průhledný scénář, kdy postavy chodí z místa A do místa B. Moore jakoby natočil hodinových snímek a pak musel do filmu dotočit půl hodiny zbytečných scén, které nic nevypovídají a děj ještě víc brzdí. Jediné, co člověk může ocenit je ten vizuál. 4/10

Saw (2003)

Wanův kraťas, kterým si vysloužil rozpočet na první Saw vlastně ukazuje jednu z vedlejších "Jigsawových her". Atmosféra je velmi hustá a vizuál stejně vydatný jako celovečerná Saw. Jelikož toto byl natočen jako krátkometrážní snímek, jdu na 4*, Wan skutečně umí...