Jak nežít svůj život (2007) (seriál)

Musím říct, že jsem doteď v Donovi nenašla sebemenší zalíbení, naopak - tenhle kluk mě děsně se*e a vytáčí tím, jak se chová, jak se tváří, co říká, jak to říká... Ale upřímně, to je i jediný důvod, proč se na tento seriál dívám a proč mě neustále tak moc baví. Takže jo, mám toho kluka ráda :D.

Atlas mraků (2012)

Dlouho jsem přemýšlela, co k tak velkolepému snímku, jako je Atlas mraků napsat a pořád si nejsem moc jistá, ale jedno vím určitě - tento film je opravdovým skvostem a pro mě jedinečným filmovým počinem. Je pravda, že první třetinu filmu jsem byla hodně zmatená a dalo mi opravdu zabrat, abych se orientovala v jednotlivých linií, ale pak se mi to začalo vše spojovat a já začala objevovat genialitu tohoto filmu. Propletenost lidských osudů a přežívání duší i po smrti člověka nemohlo být ztvárněno lépe. Myslím, že si každý z tohoto filmu odnese jiný dojem, jiné "poselství", ale určitě bude opravdu hluboké...

Rebelka (2012)

Musím říct, že na Rebelce mě nejvíce uchvátila úžasná animace. Příroda nejde rozeznat od skutečné (všimněte si toho vodopádu!), při dešti kapky vody stékají po zdech a co teprve ta rezavá hříva hlavní hrdinky!! Byla jsem naprosto unesena. Navíc se mi hodně líbil i příběh, který (jak už to u "pohádek" bývá) má předvídatelný konec, ale komu to vadí? Mě rozhodně ne. Myslela jsem, že mě už mnoho animáku takto neosloví, ale vidím, že je na téhle půdě ještě mnoho neprobádaných míst :). *Dodatek: film jsem viděla už 4x a naprosto jsem se do něj zamilovala!!

Expendables: Postradatelní 2 (2012)

Film je nabytý k prasknutí akčními scénami, výbuchy, přehlídkami bojových umění a v neposlední řadě neskutečnými hláškami svalovců, které všichni tak dobře známe. Film má spád a určitě se u něj nudit nebudete, jen to umělé nasazení některých herců, jen aby se ve filmu vůbec objevili, mi přijde až moc okaté.

Zvonilka (2008)

Jedná se o jeden z mála novějších animáků, které jsou opravdu určeny jen dětem. Dospělému nic moc nového nepřinese, ale věřím, že děti si jej zamilují.

Zvonilka a ztracený poklad (2009)

Zvonilka a velká záchranná výprava (2010)

Druhá šance (2012)

Doufám, že se do této situace nikdy se svým (potenciálním) manželem nedostanu, ale určitě stojí za to si uvědomit, jaké úskalí manželství skýtá.

Terapie láskou (2012)

(trochu spoiler!!) Drama s romantickým nádechem si mě okamžitě získalo. Sympatická (i když šílená) ústřední dvojice Pat a Tiffani si i přes své mládí prošli peklem a jejich okolí jim to rozhodně neulehčuje. Co si ale musí uvědomit je fakt, že teď mají jeden druhého... Ačkoli mě happyend docela zklamal (ne, že bych se vyžívala v lidském zklamání, ale přece jenom jsem ve filmu viděla trošku hlubší myšlenku) musím říct, že jsem to ústřední dvojici přála...

Sezení (2012)

Opravdu jedinečný snímek, který se nebojí zaměřit na tak choulostivé téma, jako je sexuální život lidí s vážným tělesným postižením. Snímek mi ukázal nejen s jakými obtížemi musí tito lidé bojovat, ale hlavně jak je důležité se nad tím vším povznést a vidět vše s nadhledem a humorem.