Všemocný (2011)

Po dlouhém rozmýšlení dávám "jenom" 3 hvězdy. Velmi se mi líbil námět a technické zpracování, příběh měl ale několik děr a celé to nakonec nevyznělo tak, jak asi tvůrci zamýšleli.

Proboha! (2008)

Kdyby se autoři filmu drželi trochu na uzdě a nesklouzávali k očividným laciným vtípkům a evidentnímu sestřihu rozhovorů k dosažení touženého výsledku, mohl bych snímek brát alespoň jako obhájení názoru. Bohužel se jim to nepovedlo. Aniž bych chtěl nějak paušalizovat, musím říct, že kdo toto ohodnotí pěti hvězdami, nemá to asi v hlavě úplně v pořádku.

Red (2010)

Nakonec tři hvězdy, ale jen díky Malkovichovi.

Sociální síť (2010)

Finchera mám hodně rád, ale tohle mě trošku nudilo. Technická a scénáristická preciznost vede někdy ke ztrátě identity, výrazu.

Poslední vládce větru (2010)

S přihmouřením třetího a k tomu ještě jednoho normálního oka dávám hodnocení dvou hvězd. Tak špatné herce jsem hodně dlouho neviděl.

U mě dobrý (2008)

U mě slabý. Tenhle film (respektive režisér) má veliký problém a to je totální nezvládnutí toho, čemu se v angličtině říká "pacing" - tempo vyprávění příběhu. Chvíli se to tahá jak nudle a najednou je z toho napínavá detektivka. Celkově hodně nevyrovnaný snímek, který ve výsledku stojí tak akorát za... dvě hvězdy a doporučení strávit večer jinak.

Já, legenda (2007)

Po druhém shlédnutí tentokrát s alternativním koncem a v HD zvyšuji hodnocení na 4*, ten film má něco do sebe! Skoro se mi chce napsat "ty dva filmy", protože každý konec má úplně jiné vyznění.

Machete (2010)

Že to bude "one trick pony" je jasný od začátku, ale přece jen to nestačí na takhle dlouhou stopáž a filmu brzo dochází dech. Škoda.

Red (2008)

Silný film s jednoduchým přímočarým příběhem, který bohužel trpí neduhem zvaný digitální kamera. Kvůli tomu nakonec "jen" tři hvězdy.

Shaolin fotbal (2001)

Jiná kultura, jiný humor. Mám nutkání dát hvězdy čtyři.