• Pohádka

Pan Nikdo (2009)

V zásadě se jedná o celkem dobrý film, ale neustálé zmatené odbíhání od jednoho děje, kdy člověk nemá ani možnost to pochopit (o což pravděpodobně autorovi také šlo) mě celkem štvalo. Výkon Jareda Leto brilantní, ale jinak mě na tomto snímku nic nenadchlo. Podobně vyhlížející Butterfly effect je někde úplně jinde, měl jsem celou dobu pocit, že se Pan Nikdo snaží jím být a nebýt a nějak se to nepovedlo. Mám rád filmy, kde si každý může najít to své, Mr. Nobody jím ale není.

Lidice (2011)

První půlka filmu je taková rozvláčná, skoro se mi chce až říct, že nudná. Myslím si, že skvěle to tu vystihl Renton. Ocenil bych, aby se i první půle snímku více věnovala Lidicím jako takovým a ani by mi nevadilo, kdyby to bylo více dokumentární formou. V druhé půli vidíme zvěrstvo, kterého se Němci dopustili. A jestli Vás nezasáhne tohle, tak už nevím co víc. V každém případě je to pro mě film, který by mohl být ještě o něco lepší, nicméně kamera, záběry a připravenost a soulad se skutečnými dějinami je výborná. Proto 4 *.

Rychle a zběsile 5 (2011)

Pro mě je to zatím nejlepší akčnák letošního roku. Spousta akce, potu, krásných dam a nádherných kár. Co na tom, že některé scény jsou přitažené za vlasy, vždyt se to líbí a není to zas tak přehnané. Navíc stará dobrá parta s Dwaynem Johnsonem k tomu je prostě cool. Jen kousek od 5 hvězdiček ;-).

Hezké vstávání (2010)

Příjemná komedie, která ničím neurazí, ale také absolutně ničím nenadchne a snad ani nepřekvapí. Oceňuji výběr herců, který asi jako jediný dělá z této tuctové záležitosti pokoukání na 3*. Nicméně jako bezmyšlenkové strávení večera u obrazovky to není špatné.

Město (2010)

Moc dobrý film, který si na nic nehraje a vše v něm tak nějak přirozene plyne. Akce je skvěle dávkovaná, příběh má hlavu a patu a klidné pasáže nejsou vůbec nudné a ploché jako v jiných snímcích. Jediné co mi trochu vadilo bylo Affleckovo hraní. Jako režisér se ukazuje v moc dobrém světle, ale jeho hraní je dle mého nuceně procítěné a nechybí tradiční vrásčité čelo při téměř každé scéně. Více režie Bene, hrát nechej raději bráchu ;-).

Sirotčinec (2007)

Thriller, který se ovšem nedá porovnávat s hororem a nevím, proč si na něj snímek hraje...nebo ho možná někteří nesmyslně za horor považují. Nedočkáte se žádné lekačky, napětí není kdovíjak silné a o mrazení v zádech si můžete nechat jen zdát. Přesto stojí za to si film pustit, jelikož představuje v této oblasti mezi ostatními paskvily tohoto typu nadprůměrný snímek.

Na sv. Valentýna (2010)

Jestli v tomto snímku hledáte něco podobného jako je například Láska nebeská, tvrdě narazíte. Film to ve své podstatě není špatný, ale v některých okamžicích je opravdu velmi přitažený za vlasy. Celkový dojem se mi jeví jako velmi přeslazené dílko bez většího nápadu, hereckých výkonů a složení hereckého portfolia také není zrovna dvakrát super. Navíc osobně nemám rád všechnu tu mánii a nucení okolo Valentýna.

Pohřben zaživa (2010)

Ze začátku mi to přišlo dobré, ale ne nějak vyjímečné...ovšem s přibývajícím časem atmosféra houstla a já si pomalu začal kousat rty, nervozně se pohupovat a potit se...druhá polovina filmu výborná a závěr vás dostane...Ryan Reynolds opět ukázal, že se stal panem hercem a i jeho zásluhou se tento snímek stává vyjímečným...

Góóól! (2005)

Asi by mě to tak nechytlo za srdce, kdybych nehrál fotbal a nedokázal si představit, co hlavní hrdina prožívá...Celý film jsem seděl s rukama v pěst a držel jsem mu palce, ať to dopadne...a když vás dokáže takhle film chytit, tak je to správně ne?! Navíc se příběh odehrává v nejlepší fotbalové lize na světě, další více než dobrý důvod proč dát 4*. Všichni fotbaloví fanoušci by tohle měli vidět...povinně! :-)

Scott Pilgrim proti zbytku světa (2010)

Za vizuální stránku filmu dávám 3*, jinak musím říct, že mi to tak skvělé nepřišlo. Možná jsem nebyl právě naladěn na stejnou vlnu. Přišlo mi to až jako velká slátanina, s prominutím.