Jack Reacher: Poslední výstřel (2012)

Hlavná postava je zaujímavá a Tom Cruise jej dáva osobitý rozmer ( ... taký .... komicko-seriózny). Jack Reacher je vlažná akčná pohodovka na jeden večer. Príjemne pobaví, poskytne aj nejakú tajomnú zápetku, ktorá časom naberá klišé nad klišé, ale vlastne o tom Jack Reacher bol. Hlavne potešil.

Jméno (2012)

Aj takto môže prebiehať nejeden večer v partii starých známych. Typická francúzska jednohubka s temperamentom a kopou hlášok. Všetkým hercom ide jazyk riadne zostra a celú dobu je na čo pozerať. Vtípky, doberania a uštipačné poznámky kraľujú na vrchole pyramídy, ktorá je poskladaná z rozhovorov a stojí ma pevnom vzťahovom základe.

Nadějný rok (2011)

O to divné hobby "sledovania vtáčkov" ani tak nejde...ako o to, že to mala byť komédia...a po vtipe ani chýru, ani slychu. Príroda zahrala najlepšie zo všetkých a pár pekných obrázkov stálo za to, inak nuda.

Last Night (2010)

Keď stretnete človeka, s ktorým Vám je fajn, plus k nemu cítite niečo iskrivé navyše...zároveň ste vo fungujúcom a spokojnom manželstve....téma nadčasová, ponúkajúca mnoho morálnych otázok a príležitostí otestovať samého seba. Toto všetko a ešte viac ponúka tento komorný filmík s intímnou atmosférou.

Čtyřicítka na krku (2012)

Aj keď dĺžka je desne prepálená, na tomto filme niečo je...scenár nie je zle premyslený, dokonca sú v ňom milé a naozaj vtipné vychytávky. Mňa tento film celkom potešil, možno práve vďaka tomu, že som nečakala žiadnu grandióznu zábavu, skôr oddych a relax.

Oblečen na zabíjení (1980)

Mám pochopenie pre 80-te roky, Hitchcocka mám tiež rada, aj filmy od De Palmu...Hitchcockovský štýl v tomto filme ma iba málokedy skutočne bavil. Uznávam, že film je odvážny, aj krvavých scén je dosť, avšak všadeprítomná naivita sa nedala prehliadať a akosi ma rušila od začiatku až do konca.

Nespoutaný Django (2012)

Fenomén Tarantino. Prepracované dialógy na pozadí krutých scén, samozrejme kopa násilia a červenej farby, výborní herci a veľké promo. Tentokrát smrteľne prepálená stopáž a len ľahko nadpriemerne pôsobivý výsledok.

Let (2012)

Lepšia dráma s výborným Washingtonom. Rozjazd stál naozaj za to. Letecká havária natočená veľmi realisticky a od tohto bodu sa scenár uberá viacerými smermi. Alkohol, postraumatická porucha, pavučina lží a mnoho sebaklamu + nejaký ľúbostný príbeh atď atď, na konci však zostávajú len "americké emócie". Bohužiaľ.

Paříž-Manhattan (2012)

Pre fanúšikov W.Allena. Monológy W.A. sú trefné, plagát s jeho podobizňou ma bude ešte dlho držať a všetky jeho vtípky taktiež. Paříž-Manhattan je nielen o Woodym, ale aj o hľadaní toho vyvoleného. A to spôsobom typicky francúzskym. Snaha o vtip ala groteska. Zároveň sa zdá, že tento film chcel mať v sebe niečo, čo je pre Allenovské filmy typické a špecifické a keď sa to použije v iných, vyzneje to tak trochu na silu a gýčovito.

Terapie láskou (2012)

Herecká partia sa svojej prácičky zhostila výborne, no spolu s témou, ktorú film rieši a ako ju rieši..hm...čo ja viem...úplne som tomu neprišla na chuť. Vyrušovali ma najmä afektované výlevy a miestami hysterická réžia. Pasáže lahodiace a hladkajúce dušu rušili "lacné" dejové vyústenia. Raz lepšie, inokedy horšie.