Podfukáři (2013)

Efektné predstavenie a niekoľko čáry-mary-fuk na diváka, ktoré na chvíľu zabavia, no vo výsledku sú len podfukom so slabým scenárom a neuveriteľne hlúpym zakončením.

Iron Man 3 (2013)

Superhrdina s nalomenou psychikou, to tu ešte nebolo:) výborný, svieži, vtipný a pozitívny filmový zážitok.

Elektra Luxx (2010)

Priamočiare rozprávanie o stopke v kariére jednej pornhviezdy. V mnohých smeroch bez invencie a miestami som mala pocit, že film nevie, kde má vlastne smerovať a čo má ponúknuť. Či vtip, odlahčenie, nejaký ten príbeh alebo sexuálne napätie...z každého trochu, no nič z toho rozvinuté do tej miery, že by to to nadchlo, prípadne extra zaujalo.

Velký Gatsby (2013)

Pompézne nablýskaná, no vo svojej podstate dosť nezaujímavá lovestory, v ktorej ak by nebolo toľkej farebnosti, zaujímavej hudby, originálnych kulís a kopy glamouru hraničiaceho s nánosom gýču, zostala by len nuda. Luhrmann však vytvoril show, efektnú, štýlovú a svojskú. Zobrazil Gatsbyho pestrofarebný svet plný túžob a tajomstva, bez hlbších inštancií. Od začiatku do konca sa ide cielene a premyslene po povrchu, užívajú si hlavne zmysly, žiaden duševný pokrm radšej nečakať.

Hořící keř (2013) (TV film)

S radosťou dávam to najvyššie hodnotenie. Kvalitný český seriál, ktorý si vzal na mušku skutočné udalosti okolo ´69 od momentu upálenia Jána Palacha. Všetko od scenára, kamery, atmosféry funguje na výbornú, charaktery postáv sú dostatočne vykreslené a pútavé a fakt, že sa všetko reálne odohralo ma mrazí ešte teraz. Respekt.

Pot a krev (2013)

Zmes irónie, čierneho humoru, prostoduchej zábavy a kopa svalov. Film skôr pre chlapskú časť publika. Spojenie množstva absurdít na poli skutočného príbehu podaného zábavne a necenzúrovane, to sa len tak často nevidí.

Před půlnocí (2013)

Ako môže ďalej pokračovať príbeh, ktorý bol v začiatkoch nevinným vzplanutím, časom dozrel a zanechal si to správne mravenčivé napätie? No len tak, ako na to šiel pán režisér aj tentokrát...Linklater sa vybral istým, rozhodným a logickým smerom. Postavy sa posunuli do inej etapy života, zodpovednejšej, náročnejšej, zrelšej...zrazu to nie je len o nich dvoch, východoch a západoch slnka a okúzlujúcich rozhovoroch. Postavy sú naďalej výborne vykreslené, aj keď k herectvu Julie Deply mám stále malé výhrady a antisympatie, no ako celok film geniálne zapadol do čarovnej vzťahovej trilógie. A týmto filmom je Linklater pre mňa majster záverečných scén :)

Neřízené střely (2010)

V podstate dosť citlivá, vyvážená a správne dojímavá komédia, v ktorej taliansky temperament hrá prvé husle. Režisér venoval svoj film otcovi a veľa slov bolo vypovedaných vážne, zároveň s vtipom a nadsázkou, čo je vo filmoch pre mňa vždy odzbrojujúca kombinácia.

Svět podle Lelanda (2003)

Všetky moje slová, emócie a myšlienky 100% vystihol Jojinecko vo svojom komente a všetko ostatné odo mňa by bolo už len o tom istom....

Vlastní zbraň podmínkou (2012)

Nebudem klamať, ak napíšem, že som čakala viac. Viac od postáv, hercov, scenára...atď... Viem si predstaviť, že niekto sa môže nad týmto nezávislým štýlom rozplývať a označiť ho za originálny. Pre mňa cestovanie časom a téma lásky na čele s absolutne nesympatickou dvojicou, ktorú dopĺňa banda podobných kreatúr (FBI agenti) bola skôr utrpením, kde samotným vykúpením boli konečné titulky.