Lara Croft - Tomb Raider (2001)

Slušná adaptace počítačové hry, která sází na vizuální stránku a sexy Angelinu Jolie (u mě to vychází). Chabý scénář a celková zmatenost dojem kazí, ale i tak se to dá zhlédnout aniž bych prskal vzteky.

Rychle a zběsile (2001)

Drsné holky, "vytunněná" auta, svalnatí potetovaní drsňáci. Rychle a zběsile jednoduše musíte "žrát", protože je to přesně ta "cool" podívaná, která mladé pobaví a starší rozčílí.

Propad do temnot (2003)

Poměrně slušná lekačka, která několikrát vyvolá husí kůži. Není to příliš často, ale i tak zajímavá volba pro noční hororový maraton.

Misery nechce zemřít (1990)

Podle mého nejlepší filmová adaptace Kingových knih. Kathy Bates podává doslova úchvatný výkon (ne nadarmo byla její postava vyhlášena jedním z největších filmových záporáků všech dob, kdo vás vyděsí víc - Darth Sidious a jeho blesky nebo šílená čtenářka s kladivem?).

Pavučina snů (2003)

Film sice patří k lepším adaptacím Kingových knih, ale pořád jde jen o čistý sci-fi průměr. Úsměvný je určitě způsob, jakým se vetřelci sápou ven z lidského těla.

Muž bez stínu (2000)

Osobně si cením dvou věcí, které film nabízí - vynikající trikové efekty a syrová atmosféra na níž má zásluhu především egoisticky slizký Kevin Bacon.

Láska nebeská (2003)

Svižně natočená romantická komedie, kde je sentiment sympatický a postavy ještě více. Kromě toho nelze než ocenit to, že si Richard Curtis poradil s takovým množstvím postav, aniž by některá z nich ztratila na zajímavosti.

Než se setmí (2000)

Atmosférické biografické drama, o kterém jsem přemýšlel ještě dlouhou dobu poté, co jsem ho zhlédl.