Hráč (1992)

Jak vypadá hollywoodský „stříbrný“ průmysl zevnitř? Přehlídka hvězd z L. A. a pár Anglánů plus jedno vyšetřování vraždy plus konec vystřižený ze samotného Holivůdu. A bonus? Film ve filmu s Julií Roberts a Brucem Willisem. No nenatoč to!

Po hlavě... do prdele (2006) odpad!

Kde začít? Tento ,,rodinný'' film se vyznačuje dementními příběhy, dementní hudbou (místama mi připomněla Schimanskiho) a zvlášť dementními předěly - zrychlené, abychom se dozvěděli pokračování předem. Korunu tomu nasadil výkon pana Vohnouta, Jákla juniora a ,,oscarový výkon'' pana Vojnara. Záběry na jeho ,,nerdovskou'' pc obrazovku a vystřelenou kulku ve mě vyvolávaly jediné záchvaty unuděného smíchu. Nechápu, jak jsem mohla vydržet až do konce. Asi jsem při sledování umřela a ocitla se v českém filmové pekle, kdo ví. Do prdele..., to byl ale blbej film.

Češi na cestách (2015) (pořad) odpad!

Neeeeeeeeeee. Proč? Propagace Čechů v zahraničí? To je zlý sen. Probudit!!! Okamžitě!

Muž, který spadl na Zemi (1976)

Co by dělal a jak by se asi zachoval obyvatel jiné planety (asi Marsu) spadlý na Zem? Tento film by mohla být Bowieho odpověď na toto téma. Je to také příklad toho, že když se objeví něco neznámého, nepoznaného, nového, něco, co přesahuje stávající „věci", tak to v očích většiny lidí vyvolá strach. To čemu lidé nerozumí, toho se bojí a chtějí to zahubit. Galileo Galilei by mohl vyprávět.

Kdyby... (1968)

Ukážeme si, jak to obvykle chodí na internátní škole pro hochy, seznámíme se se školním personálem (děkan, nový profesor, staří profesoři, ošetřující sestra, pan Kemp a paní Kempová a kaplan) a se studentskou hierarchií (na vrchu jsou dozorci, kteří mají povolení mrskat rákoskou, pak starší studenti a mladší studenti). Osamocenou skupinku tvoří Rytíři kříže, kteří se snaží vzdorovat, rostou jim nepřiměřeně dlouhé vlasy, mají vlastní názory a vlastní vůli a to se neodpouští. A velké finále nás nenechá na pochybách, že i Rytíři neodpouštějí. Udržovat naši pozornost budou černobílé a barevné záběry, výzdoba Travisova pokojíku a pěkně velký šuplík pana děkana.

All That Jazz (1979)

Showbusiness, tanec, sex, napětí a nakonec smrt aneb ,,Jediná pravda, co mu zbyla, je smrt."

Alpha Dog (2006)

Podle skutečných událostí, ale tak strašně nudné a rozvláčné, že to svět neviděl.

Klauni (2013)

Klauni mě bohužel dost zklamali. Dost jsem tomuto českému filmu držela palce, a nic. Pořád jsem čekala, kdy přijde to ,,už" a ono bylo pouze dál a dál a dál..... a film uplynul jako větříček, který lehce přivál a zase lehce odvál bez povšimnutí okolí. Mám pocit, že zítra už si na něj nevzpomenu, ani na postavy, ani na příběh, zbyde jen závan zklamání.

Ohňostroj marnosti (1990)

Za prvé, ti co četli předtím, než viděli, budou asi nasupení, tak jako já. Za druhé, samozřejmě nemohu srovnávat knihu a film, ale v tomto případě musím udělat výjimku, protože po skončení tohoto martýria se mi chtělo brečet, jak je scénář stupidní (premisa Michaela Cristofera: hahaha, předloha od Wolfa je tak k popukání). No a za třetí, nemohu rozdýchat zásahy pana scenáristy, byly znatelé hlavně ve scéně soudního přelíčení, která byla celá překopaná, asi aby žánrově odpovídala komedii (hlavně pobavený výraz v Hanksově tváři). Mě ale moc nepobavila. Další scény, které neodpovídaly knižní předloze, byly projížďka metrem Fallowa s Shermanem McCoyem, dále poslaná kazeta od Fallowa (očividná blbost, proč by to dělal?, asi z novinářské nudy - opilosti) a scéna, ve které se odehrává pohřeb pana Ruskina a poté nahrávaný rozhovor (přetahovaná) mezi Shermanem a Marií. A teď klady filmu: arogantní ksicht Bruce Willise, holé koleno Morgana Freemana a jarmulka Saula Rubinka. Pokud Vás lákají tyto atributy, pak směle doporučuji.

Wilsonov (2015)

Za vše mluví nejtrapnější scéna, ve které vévodil Kraus, jenž se topil s českou hymnou na rtech a českou vlajkou v ruce. Tak se definitivně potopil i tento film. Hvězdu si tak akorát vysloužil za úchylného doktora Mitta a postavu majordoma Jiřího Maryška.