Tatra kolem světa 2 (2020) (seriál)

Viděl jsem spoustu cestopisů, ale žádný nevynikal mizernou atmosférou, prázdnými frázemi a zbytečností tolik, jako tenhle. Ozvučení je děsné, kromě komentáře P. Soukupa není většinou nikomu rozumět a když už ano, je vám stydno za ty žblepty, které posloucháte. Většina pozitivních ohlasů tady je zřejmě od přímých účastníků projektu, jinak si to nedovedu vysvětlit. Škoda, že celý projekt przní odkaz a jméno původního dobrodružství. Na druhou stranu - nebýt toho, tak o této soudobé "největší expedici" nikdo neví.

Po jedné stopě (2020) (seriál)

Cestopis jak má být - poučný, zajímavý, vtipný, se dvěma sympaťáky v čele, nadstandardně řemeslně zvládnutý ..na každý díl jsem se tešil a mrzí mě, že už to skončilo. Nešlo to udělat lépe, těším se na další projekt!

Šťastné a veselé (2020)

Od filmu jsem mnoho neočekával, o to víc mě mile překvapil. O komedii se tedy moc nejedná, ale je záhodno říct, že paní režisérka má talent, postavy mají hloubku, jsou uvěřitelné ...těším se na další film od Clei DuVall! 85%

Tenet (2020)

Nolan pro mě není TEN režisér, jeden z těch velkých, jeden z těch, co mění svět. Má plusové body za tah na bránu a snahu být originální, je to "hračička". Opakovaně ale vytváří pravidla, která pak sám porušuje. Začal s tím už u Mementa, které od něj mám nejraději, ale u Tenetu je to vidět nejvíc. Nedokáže jako James Cameron vymyslet kolem filmu příběh, který by jeho vizi ustál. Naopak narozdíl od něj staví film kolem této vize, která muže být zábavná, ale při historickém srovnání neobstojí. Tady je vidět zatím nejvíc, že si ukousl příliš velké sousto a jak je čím dál víc fascinovaný sám sebou. 45%

Tyranosaurus junior (1994)

Shlédnutí tohoto snímku mi změnilo život.. Ani nevím, kdy naposledy mi u sledování filmu tekly slzy od smíchu. Nechápu, že mi tento filmový klenot dokázal tak dlouho tak unikat.

Sedmilhářky (2017) (seriál)

Perfektně řemeslně zvládnutá nuda. Nic proti, ale je z toho strašně cítit, že to napsala ženská, která hledá svoje "místo ve světě". Vydržel jsem 3 díly a vzhledem k tomu hodnocení jsem se dost těšil. Jsou tam dobří herci, točili to profíci ve svém oboru ..a proto ty 2 hvězdy, Je to ale taky to jediné co tento výtvor odlišuje od Ordinace v růžové zahradě, Ulice apod. Pro mě to byl promrhaný čas.

Občan Havel (2007)

Po druhém shlédnutí po více než deseti letech musím jednu hvězdičku, čtvrtou, přidat. Přidaná hodnota civilně pojatého dokumentu z odstupem času výrazně vzrostla. Klesající úroveň vystupování zaznamenaných státníků můžeme v dnešní době, kdy převážně buranství a primitivismus okupuje nejvlivnější pozice, sledovat se smutkem a slzou v oku. Kéž se mezi státníky navrátí kultivovanost a slušnost, která by opět inspirovala občany naší země....

Neuvěřitelná (2019) (seriál)

Tak tohle byla velká paráda! Špičková filmařina, herecké výkony, prostě všechno! Jsem rád, že čas od času jakoby odnikud vykoukne podobně kvalitní kousek a úplně mě semele. Charaktery postav jsou uvěřitelné, soucítíte s nimi a držíte jim palce. Že je to inspirováno skutečností je mrazivé, ale o to víc klobouk dolů, protože děj utíká kupředu a nevleče se, což je v dnešní době a zvlášť u produkce Netflixu malý zázrak. Díky za to. Pět hvězd, líp to udělat nešlo.

Irčan (2019)

Za mě těžký zklamání. Moc jsem se na tento film těšil a dlouho jej vyhlížel, možná jsem se těšil až příliš, každopádně, nijak mě to neoslovilo. Při srovnání mi Irishman vychází jako rozvleklý vybledlý odstín jeho předchozích snímků, které téměř všechny zbožňuji a musel jsem si je následně pustit pro spravení nálady.