Boj o moc (2018) (seriál)

Asi nejpřeceňovanější seriál současnosti. Zkouknul jsem první řadu, deset dílů. Děj se vleče, neustále se řeší blbosti, zvratů je tam pár a jsou předvídatelné. Ani řemeslně mě to nezaujalo. Kamera se klepe a hudbu už si nevybavuju. Možná jsou další řady lepší, nevím ...a už se to ani nedozvím, seriál si mě nezískal.

Tenká červená linie (1998)

Pamatuji si, jak jsem byl naštvaný, když jsem tenhle film viděl poprvé. Natěšený a v očekávání další válečné řežby ve stylu vojína Ryana jsem na to šel do kina. A nelíbilo se mi to. Mělo to svoje chvily, ale většinou to byla vleklá nuda. Zaujala mě ale hudba, k jejímu samostatnému poslechu jsem se brzy vrádil a po určitém čase i k opětovnému shlídnutí tohoto filmu. Musíte na to mít správnou náladu, a tu když máte, film Vás rozebere. Nevím, jestli mě nějaký jiný snímek, který jsem viděl, zasáhl tak do hloubky. A Malickovi k tomu výrazně pomohl Hans Zimmer. Je to o válce, o lidech, o životě ..a smát se u toho nebudete. Jestli nějaký film můžu označit jako umělecké dílo, je to tento snímek. 10/10

Král Tulsy (2022) (seriál)

Jako zabíječ casu to ujde, ale je to překvapivě naivní. Příběh je přinejlepším průměrný, logika a soudržnost chybí, bohužel. Čekal jsem víc..

Marc Márquez: All In (2023) (seriál)

Zklamání. Dokument neodhalí nic nového, nic zajímavého ..navíc se spousta záběrů snaží o efekt (zpomalovačky, minutu sledujeme jak si bratři Marquezové hrají na playstationu, jak se všichni vzájemně plácají po zádech ..) ..ale je to hodně prázdný. Škoda, sesbíraný materiál šlo prodat lépe.

Generálova dcera (1999)

Tohle mělo velký potenciál, vojenské prostředí je sexy, škoda že většina postav se chová a mluví jako po lobotomii.

Zlý časy v El Royale (2018)

Tarantinovka bez Tarantina. Chtělo to víc stříhat, chybí tomu tempo. Přesto se jedná o povedený kousek, být to kratší, dostalo by to o hvězdičku víc.

Medvěd (2022) (seriál)

Řemeslně zvládnutý, silný nadprůměr, hezky se na to kouká ..ale je to děsná nuda a taaaaak se to vleče. Postavy se chovají jako po lobotomii. Prostřihy na pečící troubu a bublající polívku jsou fajn, ale pozornost neudrží. Čekal jsem víc, zklamání..

Superduel: Bitva o Hrad (2023) (pořad)

Krásná ukázka, jak by se pořad tohoto typu neměl dělat. Dramatická hudba, zaujatí diváci i moderátoři, nadbytečná snaha o dramatičnost.. Prima moderování předvolebních schůzek druhého kola zvládla zřejmě nejhůř.

Bestie (2022)

Na ten konec, který už byl naivní a hloupý až příliš, to bylo docela pěkné. Dlouhé záběry beze střihu dokážou vtáhnout diváka prostě víc. Příjemná jednoduchá oddechová jednohubka.

Muži, kteří prodali mistrovství světa (2021) (seriál)

Tak zajímavé téma by si zasloužilo lepší zpracování, zvlášť když se tvůrcům podařilo nashromáždit tolik informací a videomateriálu.