Sbal prachy a vypadni (1998)

Snatch jsem viděl dříve a hodně se mi líbil. Tady to bylo o trošek slabší. Ale i tak velice zdařilé. Beru to prostě tak, že tady se pan režisér jen rozcvičoval a o dva roky později všechny věci z tréninku plně využilu v Podfu(c)ku.

Hooligans (2005)

Na tento film jsem se tešil už dopředu. Mám rád fotbal a ten je doma v Anglii. A samozřejmě angličtí fans jsou také dobře známí po celé Evropě. A nemají zrovna dobré jméno. Byl jsem tedy zvědav, co o nich povypráví tento snímek. Trochu jsem se bál, že by tomuto filmu mohla uškodit přítomnost Elijah Wooda, ale opak byl pravdou. Neměl jsem problém mu uvěřit, že to s tím praním myslí vážně. Vlastně celý film mě docela solidně dostal. Vážně jsem měl občas chuť se sebrat a jít se někam porvat. Hlavně po poslední rvačce. Takže pokud si odmyslím jedině tu zbytečnou scénu s diktafonem na konci filmu, tak tento film nemá žádnou chybu. Ale ani tento malý kaz nemůže film oloupit o pětihvězdičkovou porci a já si ho řadím mezi svoje nej filmy. Tedy zpívejme... They reach the sky... And like my dreams they fade and die... Fortune's always hiding... I've looked everywhere... I'm forever blowing bubbles... Pretty bubbles in the air... United!... United!... United!

Beyond the Glory (2001) (seriál)

Celá série Beyond the Glory je velice zdařilou. Já jako sportovní nadšenec samozřejmě nejraději koukám na ty díly, které se zabývají pozadím sportovních událostí či přímo života jednotlivých sportovců.

Columbo - Jak vytočit vraždu (1978) (epizoda)

Stoprocentně můj nejoblíbenější film s poručíkem Columbem. To s těmi pejsky byl velice zdařilý plán a ve všech jiných detektivkách by prošel. Ovšem tady měl vrahoun smůlu:-)...

Romance pro křídlovku (1966)

Je to velice podařená adaptace knižní předlohy. A ten kdo knihu z jakéhokoliv důvodu příliš nepochopil, tak tento film ho zbaví všechen pochybností.

Street Fighter: Poslední boj (1994)

Copak od tohoto filmu někdo čekal nějaké zázraky? Když se rozhodnete natočit snímek na základě videohry, kde proti sobě stojí dva bojovníci, kteří se řežou dokud jednomu nedojde dech, tak od filmu může těžko někdo čekát nějakou výraznou dějovou linku. Takže jako adaptace to splnilo sůj účel. Řežba od začátku až do konce. Tedy, dobré zpracování...

Supertajná zbraň (1997)

Jako vždy, když je film aspoň trochu spjat s basketbalem, dávám o hvězdičku více kvůli Shaqovi. Jinak je to mizernej film, na kterém je vážně zajímavá pouze postava Shaquilla O'Neala.

Dallas (1978) (seriál)

Díky tomuhle seriálu jsem poznal jak je svět nekonečných amerických sériií zajímavej. Zabijete hlavního hrdinu, ale nic vám nebrání ho do děje zase vrátit. Stačí jenom předstírat, že posledních 50 dílů se jenom někomu zdálo. To je geniální. A postavy celkově? J.R. už bude navždy synonymum pro hajzla a Sue Ellen pro alkoholičku. To byl ale páreček, co?

Red Dwarf (1992) (TV film) odpad!

Hrůza s bídou se snoubí v tomto plesnívém díle, které je pouhou snahou ameických tvůrců dostat Trapslíka i na obrazovky v USA. Nechápu, jak se mohl Robert Llewellyn k takové zrůdnosti propůjčit. Zřejmě to asi nebylo zadarmo. Naštěstí tahle zrůdnost neměla pokračování.

Cow and Chicken (1997) (seriál)

Pokud nepřistoupíte na tento typ humoru, tak musíte všechna podobná dílka na místě "odstřelit". V opačném případě, je to sranda k popukání.