Do hlubiny (2005)

Z počátku mi sluníčko na Bahamách, krásné moře a Jessica Alba úplně stačilo. Ovšem pak už to není kdovíco. I přesto v mrazivých měsících tento film zahřeje. Není to však na vícenásobné pokoukání, neboť příběh opravdu nemá co nabídnout.

Léa Parkerová (2004) (seriál)

Je to snad horší než některé německé kriminálky. Jediným ubohým důvodem, proč mi nevadí tento seriál občas shlédnout, je hlavní hrdinka, na kterou se kouká vskutku moc hezky.

Neodvolatelná mise (2000) (TV film)

Neskutečný film. Mrazivá atmosféra. Napětí dosahovalo maximální hranice. Nevěřím nikomu, kdo bude tvrdit, že ho nechávalo dění ve filmu chladným. Původní verzi filmu jsem sice neviděl a uznávám, že zápletka v tomto remaku tedy není žádnou novinkou, ale je třeba se podívat na to, jak byla v tomto případě dívákovi přednesena. Nebylo potřeba desítek milionů dolarů a okázalých triků a výsledek je přesto nutno ohodnotit vysokým stupněm kvality.

Mission: Impossible (1996)

Byla to neskutečná komedie od první do poslední minuty. Bavil jsem se královsky. Vyvrcholení bylo skutečně velkolepé. Vrtulník v tunelu, kde se v pohodě vyhnul i protijedoucímu vlaku a následný supermanovský trik, kdy výbuch odhodil Supertoma zpět na vlak. Nemohlo to být lepší. Sám sobě se divím, že navzdory takovému náporu zábavných scén, se před mým zrakem odvíjel poměrně slušně zamotaný příběh, který jsem stihl hned naporpvé celý pojmout.

Brzy to přijde (1999)

Ani nevím, co jsem od tohoto filmu čekal. Všechno, zde předložené, je už v jiných snímcích stokrát omleté a rozebrané. Byla to naprostá ztráta času. Naštěstí mi tahle "pecka" sloužila spíše jako obrazovo-zvuková kulisa, než jako hlavní náplň večera.

Prácička v Itálii (1969)

Italian Job. To je jediná společná věc, která pojí tento film se svým mladším bratříčkem z roku 2003. Najdeme tu sice i Mini Coopery a nějaké to zlato, ale to je tak asi všechno. Pro mě to jsou naprosto rozdílné filmy, přičemž v tomto je o stupeň méně zábavy a děj neubíhá v nijak oslnivém tempu. Film je už přeci jen starší a jak už zde zaznělo, čas si na něm vybral svou daň. Závěrem bych chtěl pronést prosbu. Prosím, ničte ve filmech pouze auta stará a škaredá. Jaguar ani Aston Martin si to vážně nezaslouží a mně nebude potom do breku...

Potomci lidí (2006)

Tento film je pro mě velkým zklamáním. Po grandiózním začátku, kdy jsem byl pohlcen veškerým děním, se film natolik neskutečným způsobem změnil k horšímu, až mi bylo i tvůrců samotných líto. Z výborného nápadu se rázem stala otravná hříčka, které jsem se místy musel skoro až smát. Rozhodně si toto všechno zasloužilo trochu více péče. Potom veškeré monumentální exteriéry, zvuk a krásná hudba zůstávají jediným zapamatovatelným zážitkem, který mi tento film přinesl.

Rocky Balboa (2006)

Není to rozhodně film, ze kterého bych padnul na hubu, ale čekal jsem, že to bude daleko horší. Je to klasická pohádka pro odrostlejší diváky. Občas jsem měl snad i pocit, že Stallone se pokouší o vykonávání hereckého řemesla. Taky bych mu chtěl poděkovat, že konec filmu je takový, jaký je. Celou dobu jsem se obával, že se dočkám trapného amerického finiše, který naštěstí nepřišel. Tím si film připsal o hvězdičku více. Beru si toto zvýšené hodnocení jako malou zástavu za to, že považuji tímto snímkem, celou sérii za definitvně ukončenou. Doufám, že tomu tak bude.

Zimní šampionát zvířat (2006) (TV film)

Vynikající nápad. Občas se český dabing trohu zadrhl a působilo to celé až moc vyumělkovaně, ale to nemůže zkazit celkový parádní dojem.

Milenci a vrazi (2004)

Páralova tvorba se naprosto míjí s mým literárním vkusem. Bohužel ani film mě vůbec neoslovil. Jediné, co se mi z něho vrylo do paměti jsou obličeje Zlaty Adamovské a Jakuba Prachaře v závěru filmu.