Cry Macho (2021)

Kolikrát už jsem za posledních 10 let říkal „jestli tohle bude Clintova rozlučka, tak to je fakt smutný”… a přece furt točí! A je to stále smutnější.

Na nože: Glass Onion (2022)

No uf. Nepovedená parodie na jedničku? Po většinu stopáže docela zábava, ale na konci už to vlastní tupostí skřípe až moc. Nadmíru nadějná značka neomylně potopena.

Wednesday (2022) (seriál)

Dlouho velký tah na branku a čistých 5 hvězd, v posledních dvou dílech bohužel série dost znetflixovatí, ale stejně budeme zpátky příští semestr!

Na západní frontě klid (2022)

Já si filmy potřebuju ideálně prožít, no. A téhle německé technicky precizní mašině chybí právě to - tlukoucí srdce. Přitom si ta skupinka přátel od začátku říká o film postavený na jejich prokreslených charakterech. Jenže vedlejší chlapci jsou zaměnitelní, ten hlavní se dere vstříc svému osudu se zarputilostí šablony a jediná živoucí postava je vlastně báječný negramotný švec. Nicméně bitevní scény jsou skvělé, hrůzy války hrůzné a určitě má smysl to vidět. Maskérům bych snad i dal Oscara.

Star Wars: Příběhy rytířů Jedi (2022) (seriál)

Příliš krátké na hlubší zážitek, ale rozhodně skvělý doplněk k celé jedné éře od Epizody I přes Clone Wars až v předvečer seriálu Ahsoka.

Rod Draka - Série 1 (2022) (série)

Hříchy pozdního GoT zapomenuty, sežehnuty. Tohle byla velká paráda!

Uncharted (2022)

Je vidět, že je to určitě skvělá hra, ale bez možnosti postavy během těch lineárních misí ovládat je to dost nuda.

Vlkodlak: Noční lovec (2022) (TV film)

Milá blbinka, žel nic víc. Čekal jsem poctivou poctu Universal hororům, dostal víceměně klasickou marvelovskou taškařici za každou cenu. Vizuální stylizace a drobnosti jako „chyby na filmovém pásu” moc fajn, ale ve výsledku se příliš bijí se zcela moderní choreografií, kamerou i vyprávěním.

Pán prstenů: Prsteny moci - Série 1 (2022) (série)

Dvě z milosti. Občas za hobity, občas za trpaslíky. Finále ale bylo mnohem horší než lecjaký odpad. Snad ho za rok zapomenu.

Elvis (2022)

Spectacular spectacle!