Star Trek: Do neznáma (2016)

Bolelo to o dost méně, než jsem původně čekal. Ucházející popcornovka. Je ale 15 minut po filmu a už vlastně skoro ani nevím, o čem to bylo. Abrams je jenom jeden.

O slavnosti a hostech (1966)

Herecká výkon Jana Klusáka budu z hlavy dostávat hodně dlouho.

Muž z Vysokého zámku (2015) (seriál)

První série: 85 %, skvělé finále. /// Druhá série: 95 %, napnutej jak kšandy.

Žralokonádo (2013) (TV film) odpad!

Tady je to buď pět hvězd, nebo odpad. Po vystřízlivění však nemůžu jinak než poslat ten film do černého hodnocení.

Liga spravedlivých: Záchrana světa (2013)

Všem, kteří zažili zklamání ze Sebevražedného oddílu či Batman v Superman, doporučuji tenhle animák. Člověka až zarazí, že u DC disponují takovým perfektním materiálem a nedokážou něco podobného převést i do celovečerních filmů. Jestli ale bude některý z plánovaných snímků (sólovka Flashe, nějaký díl Justice League) vypadat přibližně takhle, diváci budou v kinech chrochtat blahem.

Sebevražedný oddíl (2016)

Jako přehlídka nejpodivnějších, nejzvrhlejších, nejvtipnějších nejsympatičtějších komiksových individuí to funguje naprosto dokonale. Jako ucelený film s hlavou a patou ani náhodou, bohužel. Není to zklamání, ale taky si z toho nesednete na prdel jako třeba z drzejšího Deadpoola, který se nebál ještě víc tlačit na pilu nebo o třídu uvolněnějších Strážců galaxie. Bude se vám to líbit, ale určitě jste od toho čekali mnohem více. Druhou projekci beru jako samozřejmost.

Než jsem tě poznala (2016)

Velmi příjemné překvapení. Čekal jsem ubrečenou variaci na famózní Nedotknutelné, ale dostal jsem upřímnou komedii bez cynismu, falešnosti a zbytečného citového vydírání. Ono taky nelze hodnotit negativně, když v tom hrají mé dvě nejoblíbenější seriálové herečky, že jo. Emilia Clarke dokázala, že není jen dračí královnou a působí dokonale spontánně i v těch nejstrojenějších scénách. Možná trochu zamrzí až trestuhodné nevyužití potenciálu Charlese Dance, jehož role snobského taťky měla (prý) v předloze mnohem zásadnější význam. Ale jinak dobrý. Na rande ideální. Pro single kámošky, co se nechtějí litovat venku v těch vedrech s třetí zmrzlinou v ruce, taky ideální.

Ptáčátko (2016)

Nevím no, podle mě to byl nejhorší pixarovský předfilm, ale tak asi to každý vidíme jinak. Kam se to hrabe na One Man Band.