Warcraft: První střet (2016)

Spíš spokojenost. Ve světle negativních ohlasů posledních týdnů jsem čekal kolosální průser a místo toho jsem dostal dvě hodiny výživné fantasy akce a poutavých digitálních triků. Jasně, ten příběh je strašně přeplácaný, místy nelogický, snad i filmově neuchopitelný a postavy jsou ploché až hanba, ale nemůžu říct, že jsem si to neužil. Ono totiž ve finále stačilo, když Travis Fimmel předvedl jeden ze svých lišáckých úšklebků (nepochybujte o mé heterosexualitě, ale on je prostě frajer), padla nějaká ta hláška, Orkové si dali párkrát po tlamě a zkrátka pořád se něco dělo. Nekonala se ani žádná tvůrčí masturbace ve stylu hobití trilogie a režisér Duncan Jones trefně předvedl, co to znamená, když film točí fanoušek pro fanoušky. A hlavně od srdce. Znovu už to vidět nepotřebuji, ale s radostí si dám (případný) další díl.

Aksál (1969) (TV film)

Podmanivě natočená blbost

Byt (1960)

Hodně lepší 4 hvězdičky

X-Men: Apokalypsa (2016)

X-Meni vyměnili kdysi příkladnou práci s postavami za digitální teenage brajgl ve stylu Batman v Superman či Hunger Games. Není to vyloženě průser, spíš takové to 'meh, kdy mají bejt další Avengers?'. Některé scény opravdu potěší (eRkovej Wolverine, Quicksilver a Sweet Dreams 🎶), ale opravdu to asi chce trochu změnit tvůrčí přístup a třeba se i vrátit ke svěží a odlehčené První třídě pro nějakou tu inspiraci. Jinak Oscar Isaac trestuhodně nevyužitý, hanba!

Captain America: Občanská válka (2016)

Z (geniální) předlohy toho sice moc nezůstalo, ale to vem čert. Po prvních Avengers a Strážcích galaxie jednoznačně nejlepší Marvelovka, která snese srovnání i s žánrově "náročnější" produkcí. Kapitán a spol. svým nadhledem a plynulostí strkají Batmana se Supermanem hluboko do kapsy a po dlouhé době jsem dokonce uvažoval o pěti hvězdičkách na CSFD. Velmi, ale opravdu velmi povedená podívaná. Spider-Man si to strašně dává, Black Panther spíš překáží, Zemo mohl dostat víc prostoru, ale jinak absolutní spokojenost. Série tak je po hloupé dvojce Avengers zachráněna. Díky bohu.

Star Wars Povstalci (2014) (seriál)

Finále druhé řady nemělo chybu. Zvyšuji hodnocení na čtyři hvězdy.

Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti (2016)

Plnění fanouškovských snů, ale zároveň těžko stravitelný digitální bordel a nepřehledný dějový mišmaš. Tak trochu jako když pejsek s kočičkou pekli dort, akorát kromě roztomilých zvířátek si jdou po krku dva nasraní superhrdinové a místo dortu dostane divák skoro tříhodinový trailer na filmový vesmír od DCčka. Není to vyloženě zklamání, ale úplně chápu ten hejt, který se na Úsvit spravedlnosti valí ze všech stran. Znovu už to vidět nechci, ale na další díly série jsem i celkem zvědavý. 6/10 BTW všichni noví hrdinové si to strašně dávají a hezky se na ně kouká a to i na sedmivteřinový skeč toho klučiny, co strašně rychle běhá :) .... EDIT po shlédnutí rozšířené verze: Trochu lepší dojmy, některé dějové linie dotaženy tak, že dávají větší smysl (Lexova motivace a jeho štvanice na Supermana, vzájemná nevraživost BvS), ale jinak divák v kině moc ošizen nebyl.