Highlander (1986)

Krásný námět a krásná hudba. Nádherný výcvik se Seanem Connerym ale bitky jsou takové nijaké a aby si je člověk méně užil, tak se okolí stane bouřlivé avšak agresivní, což absolutně kazí zážitek.

Bastardi (2010)

Když si odmyslíte nesmyslonst příběhu a hloupost scénáře, zbývá vám už jen poslouchat jak se Cikáni baví, což nůže být docela zábavné.

Mezi zdmi (2008)

Já bych nemohl dělat učitele

My děti ze stanice Zoo (1981)

Film My děti ze stanice ZOO dodal své knižní předloze vizuální rozměr. Jedinou moji osobní výtkou je fakt, že mi to prostředí i protagonisté připadali dost málo špinaví. Tento můj pocit však nic nebere depresivní a zoufalé atmosféře, do které se příběh po úvodu dostane. Bowieho hudba film fakticky dokresluje a vy věříte úplně všemu. Není tu totiž proč nevěřit. Jen doufat, že se Vás to nikdy nebude týkat.

Zkažená mládež (2007)

Moc dobry i kdyz hodne premrsteny film o demenci mladych lidi. Take jsem zazil sikanu a prijde mi neuveritelne, ze cela trida vcetne divek toto chovani schvaluje, podporuje a kryje.

Zamilovaný profesor (1996)

Mozna neni dulezite kolik clovek vazi, ale to jak vypada je jen ukazem jak se o sebe stara.

Kniha džunglí (1942)

Jak já tu pohádku miloval i v němčině. Po letech je pro mě asi nejlepší je úvodní představení obyvatel džungle, kde hudba která pak postupem času rve uši krásně dokresluje. Škoda, že čas ubírá na kvalitě, ale před 70 lety to musela být opravdu bomba.