Mlčení jehňátek (1991)

Anthony Hopkins je dokonalej úchylnej magor. Už od prvního záběru bylo vidět, že Hanibal Lector navždy vejde do dějin světové kinematografie. Jak jsem ho uviděl, tak, že mě zamrazilo. Dokonalý a vnímavý džentleman a zároveň zvrácený zabiják, který dokáže šokovat i v druhé polovině čeho je vlastně schopen. To vyrovná a přebije všechny ostatní nedostatky tohoto filmu, i když jich moc není.

Terminátor 2: Den zúčtování (1991)

Jestli byl první díl skvělý, tak ten druhý je naprosto dokonalý. Arnold v koženým na harleji je pouze úvod. Scény při útěku z blázince či honička s policejním vrtulníkem jsou již legendární. Mně osobně se nejvíc líbí i odsouzení lidstva za to kam to dovede. "Vyrobili jste atomovou bombu a mysleli jste si jak ste tvořivý!!". Co bysme mohli čekat, když to máme v sobě: sami sebe ničit.

L. A. - Přísně tajné (1997)

Určitě klenot světové kinematografie. Skvěle napsaný scénář dostává diváka pomalu ale jistě do děje. Všechny příběhy všech postav se postupně prolínají až se setkají u jednoho velkého prů..ru. Úžas a nadšení se mě zmocnily když se objevily závěrečné titulky.

Schindlerův seznam (1993)

Taky tomu opravdu není co dodat. Silné téma, užasní herci, příběh............................... a mnoho dalších věcí, které zdobí tento film a které snad nemůžu ani jmenovat protože bych k těmto věcem musel přidat nejméně pět dalších. Nevím, kdy se mi stalo, že jsem byl naměkko i po vícero shlédnutí.

Forrest Gump (1994)

Filmu se nedají upřít veškeré kvality, které určitě má. Pro mě na pět hvězd však něco málo chybí.