Gauneři (1992)

Co k tomu dodat? Tarantino jako filmový nadšenec, ukázal, že filmy dělat umí. Vše tady celkem řečeno. Různé nedodělky z mnoha jiných filmů jsou tu smazány. A o to lépe působí film jako celek. Nejlepší scéna je podle mě kdy Tim Roth nasedá do auta s Keitelem, Buscemim a Pennem a opatrně čeká na příležitost kdy co nejlhostejněji bude moci vstoupit do debaty.

Kult hákového kříže (1998)

K tomuto filmu jsem se vrátil asi po sedmi, osmi letech a určitě jsem ho dnes vnímal jinak. Není to jen příběh ukazující zastánce zvrhlé ideologie, kteří jí obhajují překrucováním faktů a argumenty, jež jsou tak hloupé, že člověk nemá ani slov. Je to hlavně o nenávisti a o tom, že kdo seje vítr tak sklízí bouři. Myslím, že jako antifašistický snímek to moc neuspěje, protože v řádách "aryjských nadlidí" je mnoho takových, kteří tento film obdivují. Je to tím, že chybí jasný konec, že se prostě neukázalo, že Norton pak netouží po pomstě. Prostě těm fašounskejm bezmozkům nedochází, že si uvědomuje jaké sémě zasel. Pro mě ten film určitě znamená hodně. Za střídání dějových linií, které jsou ještě vyostřeny změnou obrazu se pomalu ale jistě dostaneme do silného finále.

Star Wars: Epizoda IV - Nová naděje (1977)

Ve své době revoluční efekty, které i dnes vypadají dobře. Pro mně to býval jeden z nejoblíbenějších filmů, když Nova dávala dokola pouze tuto epizodu. Dobře vymyšlené, napsané, zahrané s výtečnou hudbou, která se stala symbolem celých Hvězdných Válek.

Návrat do budoucnosti (1985)

Jedna z mých nejoblíbenějších trilogiích. Skvělej M.J. Fox a Ch. Lloyd. Marty se vrací do padesátých let, poznává svého otce ve svém věku a pomáhá mu postavit se místnímu kápovi Biffovi. Z Martyho mezi lidmi vyzařuje, že je jiný a okouzluje i dámy, mimo jiné i jeho matka. Film je doplněn úžasnou scénou, kdy Marty zaskakuje za kytaristu a na závěr hodí Go Johny go!!! doplněné různými útržky kytarových sól v 80. letech oblíbených kapel. ,,Vím, že na to nejste připraveni, ale vaše děti to budou milovat.

Četa (1986)

Život nováčka nemá příliš velkou cenu, protože nic nezná a neumí. Život Čety však bude žít dlouho, protože to je velice hodnotné dílo, které má co říct. Nicméně mi v tom filmu něco málo chybí. To málo mi brání, abych dal pět hvězd. Rozhodně to není tím, že největšího borce zabijou již v půlce.

Pán prstenů: Společenstvo Prstenu (2001)

Nechci se opakovat, tak tu sepíšu komentář pro vše. Neviděl jsem nic nudnějšího. Film, který je tak protahován nemůže ani být strhující. Desetiminutové úkázky co se kde děje jsou opravdu dlouhé. Celá sérii LoR mě nikterak nebavila. Nemám jednak moc buňky pro fantasy, ale taky mě nebaví sledovat něco kde se nic neděje a když ano tak to není vidět. A díky bohu jsem sledoval tu kratší verzi. To že je ještě nějaká prodloužená jsem se dozvěděl později. Nesháněl jsem se po ni. Normálně bych dal jednu hvězdu, ale za Miláška dám dvě.

Casino (1995)

I když Joe Pesci nemá chybu, nikterak mě tento neoslovil. Rychlé uvedení do děje by mělo být stručné a ne trvat půl hodiny. A když už to trvá půl hodiny, tak by to mohlo být přehledné. Po celou dobu filmu jsem hledal hlavní nit, a když už jsem jí našel tak se všichni povraždili. Typický závěr Scorseseho filmů.

Star Wars: Epizoda V - Impérium vrací úder (1980)

Má nejoblíbenější epizoda. Akce stíhá akci. Lucas získal víc peněz a bylo to vidět. Nádherné pasáže dobývání povstalců na ledové planetě či honičku mezi asteroidy doplňuje Skywalkerův výcvik u mistra Yody vrcholí překvapivým závěrem souboje s Vaderem. Zase zmíním hudbu. Monumentální kompozice k impériu je absolutně parádní.

Sedm statečných (1960)

Klasika, správní chlapi proti zlým banditům. Já jsem tedy statečný protože mám bouchačku? Vaši tatové jsou mnohem statečnější, protože maj odpovědnost.

Indiana Jones a Poslední křížová výprava (1989)

A pak, že nejlepší filmy jsou první díly. Poslední křížová výprava patří pro mě mezi to nejlepší v žánru dobrodružný, co se mohlo natočit. Děj postupně od Benátek až po grál nabírá na rychlosti, aby dovedl diváka ke třem zkouškám víry. Více než výborně se osvědčila i sázka na Seana pro roli starého Jonese.