Pravá blondýnka (2001)

Film, který miluju už od mala a je pro mě klasikou. Reese Witherspoon je tu prostě skvělá, úžasně zahrála přeměnu z naivky na právničku a dokázala, že nezáleží na tom, jakou barvu vlasů máte. Je to jeden z mála filmů, kde hraje Luke Wilson, kterého mám ráda, na který se dokážu koukat, on si totož moc role vybírat neumí :D Selma Blair v roli "selfish bitch" je úžasná a Matt Davis pro mě bude navždy už asi Alaric, ale tady jsem ho viděla prvně, jako Warnera. Je fakt, že celý film je až moc růžový a sem tam uječený a konec je typický happy-end, ale jinak je to vtipná romantická komedie, která nezestárne a má univerzální téma, ke kterému se člověk může pořád vracet.

Spider-Man 3 (2007)

Nějak jde mimo mě, jak jsem si dřív mohla myslet, že tohle je nejlepší film ze série. To jsem asi ještě byla mladá a blbá. Takhle, on to v podstatě není špatný film, ale v porovnání s úžasnou kvalitou předchozích dvou filmů to je hodně vidět, jak je to podělané. Mínusy: Peter ve své "drsné fázi" vypadá jako Bill z Tokio Hotel a chová se jako kretén, vtipy (vlastně většina scénáře) jsou otřesné, až trapné, bitva mezi Spidermanem a Goblinem v uličce má strašné efekty a vypadá prvoplánově a kýčovitě, otravná Bryce Dallas Howard jako ještě otravnější Gwen, málo Eddieho, málo Venoma, většinu filmu chybělo původní a mnou milované hudební ústřední téma a na konci, když tam konečně bylo, tak to byly nejlepší scény i díky tomu, Sandman mi připomínal film Mumie, i těmi zvuky, co vydával a hudbou k tomu - dle mě totálně nepovedený záporák, Harryho osud. Plusy: Přítomnosti Eddieho Brocka, Harry už má normální vlasy a Mary Jane má už míň vyblitou barvu, černý obleček dělá Maguierovo tělo sexy. To je tak vše. 4* nechávám za to, že konec je opravdu výbornej, hudební téma jak má být a slzavé údolí se též dostavilo kvůli tomu, co mi udělali s Harrym :( A přece jen je to film te série, kterou mám ráda.

Spider-Man 2 (2004)

Pokračování, které je skoro tak skvělé jako jednička. Možná i lepší, protože Aflred Molina je naprosto fantastický záporák a na konci mi Doctora Octopuse je vždy líto. Peter nám dospívá a bere na sebe zodpovědnost, Mary Jane má sice vyblitou barvu vlasů, ale zase tam chodí s tím sexy chlapem a má to dobrý a romantický konec. Harry je pořád stejně cute a má už lepší vlasy, i když v jednu chvíli jsem z jeho hára dostala záchvat smíchu. Každopádně co víc může moje romantická komiksová dušička chtít? :D 5* a ani nemrknu.

Spider-Man (2002)

"With great power always comes great responsibility." Jeden z nejlepších filmů podle komiksu, co znám. Sice jsem nejdřív dala 4*, ale pak zvedám na 5*, už jen proto, že je to jeden z prvních komiksových filmů, které jsem kdy viděla a svým způsobem to ve mně zažehlo jiskru zájmu o tenhle typ filmů. Jako úvod do trilogie filmů o Spider-manovi funguje skvěle, ale je perfektní i jako samostatný film. Dřív jsem volbu Tobeyho Maguirea pro roli Petera Parkera neschvalovala, ale s odstupem několika let si říkám, kdo by byl lepší. Willema Dafoea už asi nikdy nebudu moct vidět v jiné roli než padoucha. James Franco je tu totální ucho, ale to se naštěstí v dalších filmech zlepší. Kirsten Dunst je jedna z mých oblíbených hereček a má tu úžasnou barvu vlasů, takovou, jako má Mary Jane opravdu mít a tak, jak si ji pamatuju z kreslenýho seriálu (ne jako ta vyblitá barva z dvojky). Velkým plusem je tu hudba, ústřední téma je skvělé, a nejen to. Konec je doják, vždy brečím.

Určitě, možná (2008)

Tohle je hrozně roztomilej film :) Je to takový kouzelný, jak Will v podání Ryan Reynoldse vypráví svůj mladický příběh lásky své malé dcerce (Abigail Breslin), která si to všechno přebírá s takovou tou úžasnou dětskou nevinností a inteligencí. Normálně nesnáším takové ty strašně chytré děti, co snědly všechnu moudrost světa, ale tady to působí roztomile. Srovnání s HYMIM jde mimo mě, protože na to nekoukám, takže když hodnotím tenhle film sám za sebe, musím dát 4*, protože jde to velmi nadprůměrná romantická...no komedie ani ne, prostě film. Je fajn, že se až na konci dovíme, kdo vlastně byla ta ONA, ale jsem ráda za ten konec, který tam je, protože ta opravdová matka mi byla nesympatická. Edit: Dějová linka s Jane Eyre byla super, já si zase sbírám knihy od Jane Austen :D A ta politika mi vůbec nevadila. Edit: Po deseti letech je to stále jeden z mých oblíbených filmů, ke kterým se vracím.

Princezna ze mlejna 2 (2000)

Některé pohádky se vám prostě vryjí do srdce a do paměti, což jsem si zrovna nedávno vyzkoušela. Zjistila jsem totiž, že i po x-tém shlédnutí se u všech těch výborných hlášek směju (je jich tu víc než v jedničce) a jsem schopná je citovat ještě předtím, než je tam řeknou. Není to tak dobré, jako jednička, ale myslím, že takhle nízké hodnocení si to opravdu nezaslouží. Postavy a herci zůstali stejní a stejně skvělí a ještě se k nim přidal Lukáš Vaculík, ou jé :D Každopádně Jindra je pořád stejně sladkej, čert a vodník stále otravní a knížepán stále k smíchu :)

Hairspray (2007)

V podstatě to byla taková celkem vtipná a těžko uvěřitelná ptákovina, na kterou už se asi nepodívám, leda bych na to narazila náhodou v televizi, protože hlavní hrdinka Tracy mě tím svým věčně zasněným výrazem a debilním úsměvem těžce irituje a z Johna Travolty v ženskéím převleku se mi dělá lehce šoufl, ale na druhou stranu tu má Zac Efron naprosto výborně udělaný vlasy a soundtrack k tomuhle filmu je prostě GENIÁLNÍ. A taky je tu James Marsden a jeho úžasné pěvecké číslo Kids in Town ("Hey there, teenage Baltimore, don't change the channel, cos it's time for the Corny Collins show" <3). Druhá nejlepší skladba - Zac a jeho Ladies' Choice.

27 šatů (2008)

And they lived happily ever after. Jasně, že hned člověka napadne, jak to asi skončí, ale who cares?! Já tedy ne, protože tohle je přesně typ filmů, který já miluju, a 27 šatů je skvělý film. Dobře, nejspíš na to bude mít vliv, že James Marsden je tak strašně k sežrání a Katherine Heigl jedna z mých oblíbených hereček. Ale nejde jen o to. Je to romantické, tak, že se člověk musí usmívat a prožívat to, je to vtipné (a to vážně, u "Benny and the Jets" scény mám vždy záchvat smíchu i po desátém shlédnutí) a má to dobrý konec. Co víc chtít. Akorát by tam nemusela být Malin Akerman, ta mě tam irituje, a navíc její postava je otravná, vždycky dostane, co chce a ještě z té hádky s Jane vyleze vlastně jako ta hodná. A skoro mi bylo líto, když Jane ty šaty vyhodila, já bych si nechala tedy aspoň nějaké. Nejlepší scény - už zmíněná barová seance a B-b-b-Benny and the Jets a hádka v autě.

Metráček (1971)

Tohle je moje dětská klasika. V dětství jsem milovala knihu, kterou mám ráda doteď, a myslím, že film se velmi povedl. Dneska je to už docela i vtipná recese, všechny ty dobové věci, nad kterými se člověk dneska pousměje. Herci skvělí, hlavně teda ti dospělí, jako Míla Myslíková, Jaromír Hanzlík nebo výborná Helena Růžičková. Líbí se mi, jak je příběh nadčasový, milostné problémy dospívajících jsou prostě věčné a univerzální a je jedno, jaké je zrovna století. Jedna věc, která mě ale nehorázně štve, že poslední dobou, kdykoli tenhle film vidím v TV, tak je nějakým záhadným způsobem zprzněný konec. Já si naprosto přesně pamatuju, že je tam scéna, kdy Jitka stojí v buse jak tvrdý ypsilon, upadne jí taška, Honza jí zvedne, najde tam toho plyšáka,co jí dal a tak se udobří, sednou si k sobě a umívají se. Jenže v těch několika posledních shlédnutí tam prostě ta scéna s tím batohem chybí! Jitka tam jen stojí a pak už jen sedí a usmívá se a je konec a já vždycky přemýšlim, jestli jsem se nezbláznila, protože vím, že ta scéna tam prostě byla. Neumím si to vysvětlit. Edit: Zapomněla jsem na úžasného Bohouška, který je dokonalý jak v knize, tak tady :) "No co co co?" :D

Blafuj jako Beckham (2002)

A může si to být průměrná romatická komedie jak chce, já tenhle film žeru. Vždycky si u něj strašně odpočinu, zasměju se, pokochám se Jonathanem Rhys Meyersem, kterého jsem díky tomuhle filmu objevila, skvělou Keirou Knightley a stejně skvělou Parminder Nagrou a zapomenu na všechno. Asi mám nějakou úchylku na žánr sportovní romantická komedie :D Spolu s Wimbledonem je totiž Blafuj jako Beckham v mém žebříčku TOP 10. Také to, že se odehrává v mém zamilovaném Londýně tomu jistě napomáhá. Hrozně se mi líbí, jak tu skloubili problematiku Indů, kterých v Anglii žije hodně, s tradiční anglickou mentalitou a netradičním sportem pro dívky - fotbalem. Já sama fotbal moc nemusím, ale o to tady ani tak nejde. Možná právě to dokazuje, jak je to skvělý film, i když holka jako já, kterou fotbal nezajímá, v tomhle filmu najde tolik potěšení. Plusem je i skvěle pasující hudba, jak pop, tak tradiční indická. Nejlepší scény - diskotéka v Hamburgu (i když Jonathan se hýbe jak poleno) a pak ke konci prostřih svatby a fotbalového zápasu. Myslím, že svému žánru dostojí výborně. je to romantické a ně kýčovité, je to vtipné, ale ne směšné. Největší výtlem vždycky dostanu hlavně u záverečných titulků. Hot hot hot :D