Pán velryb (2002)

Zatím sbírám slova, ale moc se mi to líbilo ! Konečně dílo, které dává slovu "film" ten jeho starý význam.... Skvělá režie, hudba atd.... Brzy si to pustím znovu a pak napíšu víc.

Ztracené (2003)

Od Rona Howarda jsem rozhodně čekal lepší film ( Možná proto ta přísnost hodnocení).... K tomu, co se "všechno" v tomhle filmu stane je neúměrně roztahaný, jenže asi by ho ani zkrácení na 90min. nezachránilo (ale pomohlo :) ... Howard se sice snaží, ale "westernové" prostředí mu evidentně nesedí a měl by se zase vrátit buď na akademickou půdu, nebo do rakety :)

Smrt přichází v bílém (2003)

"Smrt přichází v bílém" je tak příšerný název, že tenhle horor určitě v půjčovně najdete pěkně v poličce. A to je pro vás fakt dobře, protože - neváhejte a jděte do něj !... Výborně vymyšlené, dusná atmosféra se skoro nedá ukrojit a s koncem, ve kterém kupodivu kolečka do sebe zapadnou, což u hororů není věcí obvyklou.... Naštěstí jsem se nedíval v noci, protože by to byl asi i můj "end" :)

Strýček Buck (1989)

Je to vlastně průměrná komedie, která je tak příjemná, až je dost nadprůměrná :) ... Skvělý Candy a také ještě ne tolik "sám doma" malý Culkin.

Osudový dotek (2004)

V podstatě nemám co vytknout. Mám rád Sci-Fi postavená na cestování v čase typu "Frekvence" nebo "Cesty do neznáma". Když k tomu přibude slušná atmosféra skoro jako v "Donnie Darko", pak k úplnému uspokojení chybí velmi málo.... Jak je vidět, i bez hereckých hvězd a obřího rozpočtu (za pouhých 13 mil.!) lze natočit film, který dokáže maximálně zaujmout. Chce to "jenom" originální nápad a výborný scénář :)

Still Crazy - Pořád naplno (1998)

Mám odjakživa rád hudební filmy. A když se náhodou vrací dějem a stylem hudby do 70. - 80. let, pak si je užiju ještě víc..... Tenhle je navíc výborně obsazený a jeho hrdinové prožívají krizi věku mně blízkého :), takže - velká spokojenost.

Tajemná řeka (2003)

Konečně jsem zkompletoval letošní "oscarovou" filmovou nabídku (teď už můžu zodpovědně tvrdit, že "Ztraceno v překladu" bylo fakticky nejlepší :).... Možná jsem od Tajemné řeky čekal lepší příběh, možná to bylo tím, že mě "tajemný vrah" napadl hned jak se poprvé objevil na plátně - fakt ! Proto jsem se už jen utvrzoval v tom, že mám pravdu a co se týká příběhu už mě téměř nic nepřekvapilo.... Nicméně jsem se ujistil v tom, že Eastwood je výborný režisér a co se týká hereckých výkonů, tak snad jen to, že Penn si Oscara zasloužil spíš za "21 gramů", ale jinak výkony vynikající. Celkově tak 70%.

Bratři jak se patří (2003)

Od téhle režisérské dvojice jsem popravdě čekal daleko horší kousek. Tímhle ale dokázali, že se umí obejít i bez nechutných vtípků a z tématu "Siamská dvojčata" vytěžit kupodivu hodně vtipných situací... Nebylo to nakonec vůbec hrozné a překvapivě jsem se docela příjemně pobavil.

Dobytí severního pólu (2006) (divadelní záznam)

Skvělé, geniálně vtipné, možná nejlepší z celé kolekce Cimrmanovských her .... Jenom škoda, že právě tohle nevyšlo na DVD :(

Pod toskánským sluncem (2003)

Autorský film začínající režisérky. Celé se to chce tvářit jako něco víc než "obyčejná" romantická komedie, ale vzniklo z toho nepříliš vtipné drama, které nakonec není ani romantické a vůbec už ne komedií.... Je to ale nejspíš jen můj ("chlapský") dojem, protože manželce se to líbilo :) ... Asi budou všechny dámy shovívavější, možná se jim tohle dílo bude i dost líbit, ale po pravdě - pro mě to bylo chvilkama dost utrpení.... Ale Diane to pořád moc sluší :)