Butch Cassidy a Sundance Kid (1969)

Nezapomenutelný šéf gangu a samotářský zabiják v podání Newmana a Redforda. Dva slavní kriminálníci z dob dobývání západu jsou vykresleni tak sympaticky, že jim nějakou tu mrtvolku počestného občana a bankéře odpustíme :) ... Kdyby dnešní akční režiséři zobrazili konec tohohle filmu, tak by to určitě byla totální krvavá lázeň, která by ale rychle upadla v zapomění přebitá jinou krví z jiného filmu. Na tenhle konec se ale zapomenout nedá. Zato svou cestu z kina jsem si druhý den už nepamatoval...

Tajemná záře nad Pacifikem (1980)

Filmové cestování v čase je moje oblíbené téma. Zde vylepšeno o cestu celé moderní letadlové lodi do klíčového momentu druhé světové války. Zajímavý film s výborným Kirkem Douglasem rozhodně stojí za to vidět.

Cesta do hlubin študákovy duše (1939)

Tohle je opravdu vybroušený diamant naší předválečné komedie, který s dobou neztrácí a už asi neztratí nic na svém lesku. Ten film opravdu nemá chybu, ale to snad všichni tady vědí :-)

Škola základ života (1938)

Klasika, která s další klasikou "Cesta do hlubin študákovy duše" o kousek prohrává. Plachta svým profesorem přírodovědy dodal filmu víc, než příšerná spolužačka Čuřila a spol. :-)

12 opic (1995)

Na první shlédnutí asi těžko pochopitelný, ale tím víc přitažlivý Sci-fi. Jeden z nejlepších v daném žánru a pokud budu hodně přísný, tak nejlepší ! Brad Pitt a Bruce Willis opravdu vynikající. Nejlepší je ovšem jedno zdejší hodnocení, pro jehož stvořitele je příběh "předvídatelný" a Brad Pitt "předstírá že hraje". No to je teda pěknej úlet :)

61* (2001) (TV film)

Spíš jen lehce nadprůměrný sportovní film, který nedokáže (ač se snaží) vyvolat takové emoce, jaké by si zasloužil. Z prostředí baseballu existují určitě lepší filmy. Škoda, docela jsem se těšil.

Tábor tygrů (2000)

Výborný "téměř válečný" snímek s vynikající režií a kamerou, která všechny akční scény zabírá "z ruky". Nejvíc nezapomenutelný je ovšem výkon Colina Farrella, jehož hvězda začíná opravdu zářit jasným světlem.

Columbo - Podivní spojenci (1995) (epizoda)

Rod Steiger a špagety "alle vongole" povýšili tento díl na můj nejoblíbenější. Spolupráce Columba s "rodinou" je velmi účinná.

Pojďte pane, budeme si hrát - Potkali se u Kolína (1965) (epizoda)

Příhody plyšových medvídků nám servírovali za mých mladých let v kině jako předfilmy. Mnohdy to v záplavě tehdejší produkce bylo to jediné, co mi zůstalo po odchodu z kina v paměti. Pan Deyl se opravdu vyřádil a dal vyniknout Pojarovým geniálním animacím.

Toy Story: Příběh hraček (1995)

Revoluce v animaci, která byla počátkem přeskupení sil na poli animovaných filmů. Dvojka sice jedničku předčila, ale někdo musel být první ....