Nezapomeň na mě (2010)

Film rozhodně měl: hloubku a zamyšlení a od začátku běžel po celkem slušné dějové lince. A ten závěr naprosto beru. Ba dokonce, že ho lidé mohou v dnešní době považovat již jako laciný a ohraný, pro mě bylo důležitější, že režisér ponechal moment překvapení, který přišel v záběru kamery, která vychází z okna kanceláře........., až v tento moment to člověku doteče........ a to se mi na tom líbilo. Věc, která se stala 11. září 2001 bude vždycky aktuálním tématem a nazývat jí lacinou nebou ohranou??????? Takhle snad ne???

Dějiny násilí (2005)

Divně natočené mafiánské scény s postavou Williama Hurta, která se tam totálně nehodila.

Všichni jsou v pohodě (2009)

Obal filmu naprosto nesedí obsahu. Čekal jsem něco komediálně laděného a místo toho jsem sice zíral na pěkný výkon Roberta ale v celkem depresivním prostředí, které bylo ovšem pravdivé jak facka.

Spartakus (2010) (seriál)

Bojové scény ve stylu 300 bitva u Thermopyl, neuskutečně vybíravé a skutečně krvelačné. Po skončení 1 série jsem se cítil jak Jet Li z Utržený ze řetězu.

Její případ (2005)

Těžké téma se silným dějem a jedinečným hereckým ansámblem.

Dobrý ročník (2006)

Méně než úžasný ale více než dobrý film.

Válečníci (1999) (TV film)

Propracované bodobně jako Greengrasovo Bloody Sunday s menšími emocemi.

Half Nelson (2006)

Velice působivý a klidný děj s delikátně promyšleným závěrem, který na mě zapůsobil svojí syrovou ideou.

Marcela (2006)

Zatímco osobní příběhy Reného a Katky jasně poukazují na životní pouť plnou nástrah a překážek, kterou si hlavní aktéři vybrali sami, je příběh Marcely druhou stranou mince, ve které můžeme vidět boj o vlastní existenci. Dokumenty o Reném a Katce mě spíše zneklidňovaly a uváděly v zuřivost, obzvláště pak majetkové krádeže, kterých se oba dopouštěli. V tomto ohledu jsem velice striktní a v debatě jasně nesmlouvavý. U druhé strany mince, v případě dokumentu o Marcele, jsem byl spíše zarmoucený. Doposavad na Marcelu myslím a velice jí obdivuji za její statečnost, se kterou si ve svém životě stále vyšlapuje cestičku.