Transamerika (2005)

Musím říct, že Bree mi někdy lezla na nervy a komické prvky jsem hledala dost těžko. Zato osud Tobyho mě zaujal, škoda, že jsme se o něm dozvídali jen tak okrajově. Dramatické scény byly úžasné. Felicity je, navzdory mě nesympatickému charakteru Bree, fantastická.

Útok z hlubin (1999)

Nemůžu uvěřit, že hodnotím až teď. Tenhle film mám ráda. Je tam všechno, co bych očekávala od filmu podobného žánru. Až na ten horor, ale musím říct, že když jsem to kdysi viděla prvně, tak jsem v některých momentech nedýchala napětím. Navíc jsou tam i vtipné scény a to oceňuji.

Experiment: Zombie (2006)

No fuj! Je vidět, že tvůrci si rozhodně servítky nebrali. Na druhou stranu vsázet na smršť krvavých scén je taky špatně. Chybělo mi tam napětí. Zombie přišli, zabili, snědli. Všechno bylo až moc očekávané. Ani se mi příliš nelíbilo vysvětlení toho, proč se to stalo. A pokračování příště? To je snad špatný vtip. No, ale na pokračování se kouknu určitě, na to jsem příliš velký milovník zombie filmů. Ale teď koukám, že to bude až za rok, tak to nevím jestli si budu ještě tenhle díl pamatovat.

Proroctví (2009)

Co si budem nalhávat. Nelíbilo se mi to. Na film jsem koukala s určitým očekáváním a asi bylo až příliš velké. Nejvíce mě zklamal konec. Naopak se mi líbila myšlenka. Dívka, která před padesáti lety předpoví každou následující katastrofu, to je přeci skvělé. Jen to vyústění, škoda toho.

Koralína a svět za tajnými dveřmi (2009)

Coraline je úžasná novela, proto mě hodně zklamala její filmová podoba. Byla jsem namlsaná na úžasná snímek, přeci jen jsem slyšela přespříliš chvál. Bohužel výsledek není ani z části tak skvělý. Vcelku se film drží knižní předlohy, ale až moc se snaží o monumentaličnost.

Oběť zla (2007)

Dobře, nemám ráda když je ve filmu hlavní hrdinka pacifistka a její neuváženou akcí se tak připraví o jedinou zbraň. Příjemně mě překvapilo, že narozdíl od jiných podobných filmů, si tady scénárista dal tu práci a snažil se vysvětlit chování těch zlých. Trochu už mi vadí "utíkající" scény v lese. Hej, jediná louže široko daleko a ona jí vybere, to je fakt smůla. Doplňující konec se mi nelíbil, zaváněl až příliš americky. Ale co se divím, americký film musí mít typicky americký konec.

Ruiny (2008)

Líbilo se mi, že se film zase tolik nelišil od knihy, která je skvostná. Jenže bohužel mi na konci vadil ten rozdíl mezi knihou a filmem, osobně by se mi víc líbilo, kdyby to končilo stejně, ta změna mi přišla zbytečná. Holt jsem příliš ovlivněná knihou, jinak bych snad dala i čtyři hvězdičky. Jak už někdo předemnou zmínil, ve filmu je fantastická příroda.

Nenarození (2009)

Jiný režisér, jiný scénárista, jiné obsazení a možná by to mohlo i ujít. Tenhle film je brak. Hvězdička je jenom za toho zlatého chlapečka, který občas přeci jen vypadal efektivně.

Mise (2004) (TV film) odpad!

Až se divím sama sobě, že jsem to dokázala dokoukat do konce. Byla to blbost, co si budeme namlouvat. Akce skoro žádná, dialogy fádní, nulové napětí a samozřejmě chybějící vyvrcholení. Některé podobné filmy si dají tu práci a aspoň někde je vidět nějaká snaha. Tohle mi přišlo splácané páté přes deváté a nic z toho. Pár členů týmu má sem tam nějakou paranormální schopnost, ale ty jsou do filmu zahrnuté jen tak mimochodem. Stejně tak ani nějaké velké sci-fi nelze očekávat. Bohužel zklamalo i doufání aspoň v béčkový horor.

Hostel II (2007) odpad!

Tohle už ani nemůžu brát jako horor. Nejspíš se mi Eliho styl znechutil už u Hotelu 1, proto jsem se i na pokračování dívala víc než skepticky. Nemůžu to brát ani jako komedii, což u některých opravdu špatných hororů ještě jde, neb tady jsem se nebavila. Na druhou stranu jsem se dívala hlavně kvůli zatím nedoceněné herečce Heather Matarazzo, takže si nemám proč stěžovat. Není to tak, jako bych měla velká očekávání...