King Kong (2005)

Tak nevím, ale King Kong je pro mně naprostým zklamáním. Proč? Nejvíce mi dojem zkazila prostřední akční pasáž plná dinosaurů a nechutných příšer, která je naprosto zbytečná, nudná, zmatená, a kdyby byl celý film bez ní, King Kong by ode mně dostal mnohem větší hodnocení. Mě se asi jako jednomu z mála líbil pouze začátek, ze kterého by se dalo udělat dobré komediální dobové drama. Bohužel se však všechno přesune na ostrov plný příšer a začne šílená smršť, která je jedním slovem "hrozná". Finále King Konga začínající s opičákem v New Yorku je už lepší než akční pasáž, ale nechytne Vás za srdce a King Kongova smrt je prostě o ničem. Film mě citově nezasáhl a dvě hvězdičky dávám pouze za skvělé triky, dobré herecké výkony a pěkný začátek.

Firewall (2006)

Vezměte si průměrný scénář, otřepané téma, běžné motivy, slušnou dávku akce a napětí a máte Firewall. Běžný blockbusterový snímek který nezklame ani nepřekvapý, přesto dobře koukatelný a velice dobrý na oddech od náročnějších snímků. Co se týče tématu, mnohem lépe zpracováno než z poslední doby například tragický Rukojmý s Brusem Willisem. Na filmu mě zaujal hlavně rozjezd, který jsem nečekal tak brzo a výborné tempo které Vás dokázalo bavit až do úplného konce. Tři a půl hvězdičky výbornou podívanou, půl hvězdičky za skvělého Forda který neztrácí své charisma.

Doba ledová 2: Obleva (2006)

Co se týče tohoto snímku, jsem velice zmaten. Začátek filmu byl totiž naprosto příšerný, nenastínil se v podstatě žádný děj a najednou film utíkal, utíkal a já si říkal o co se vlastně jedná, kde je vtip a kde je krása prvního dílu? Scénář je bohužel naprosto ubohý a nechápu, že k něčemu takovému mohli autoři sklouznout. Vůbec jsem nepochopil naprosto zytečné úlety typu "Sid, pán ohně", každopádně ke konci filmu se zničeho nic začal snímek jakoby probouzet ze spánku a já se začal náramně bavit. Najednou jsem se cítil jako v úplně jiném filmu a oříškové nebe mě dokázalo naprosto "utlouct":) Kdyby jel celý film tempem posledních patnácti minut, šlo by o další úžasný animovaný počin. Takhle se bohužel jedná o průměr zkažený nudným začátkem a velice slabým scénářem. Každopádně scrat opět pobavil. Nut Heaven Rulezzzz!:)

Santa je úchyl! (2003)

Výborná svižná komedie, která se ke mně dostala po dlouhé době ale pobavila mě během posledního roku nejvíce společně s Jak ztratit kluka v 10 dnech. Skvělý Billy Bob Thorton a černý humor, který se Vám zarije pod kůži zaručeně pobaví. Opravdu skvělý film, skvělá zábava a výtečný změna po řadových filmech...

Hostel (2005)

Co k tomu říci? Hostel je další tragédie v dějinách filmu a totální úlet Quentina Tarantina. Musím uznat, že v prních pár minutách filmu jsem se celkem bavil, a kdyby Hostel zůstal ulítlou puberťáckou komedií, určitě by mě zaujal více než "horor". Nápad s "násilím na prodej" by se dal určitě lépe použít v dobrém, ne tak brutálním thrilleru (viz. 8MM) a ne skončit jako béčkový horor. Každopádně jde o film, který byl další ztrátou času. Jedna hvězdička za vtipný začátek.

Batman začíná (2005)

Konečně! Tímto jedním slovem bych specifikoval Batmanovský film, který konečně dostal Batmana na příčku, kterou si zaslouží. Opravdu výtečný příběh o tom, jak se může stát z obyčejného člověka superhrdina. Tento film naprosto předčil všechny dosavadní Batmany, což nebylo vzhledem k tomu jak byli předchozí filmy žalostné zas tak těžké. Ale to, s jakou suverenitou zasadil Christopher Nolan nového Batmana na filmové plátno mě opravdu překvapilo a to natolik, že doufám v další pokračování. Pokud by odpadli všechny Batmanovské filmy, nepočítaje prvotní verzi od Tima Burtona, a Batman začínal tímto snímkem, potom by bylo všechno lepší. Toto je pocta Batmanovi!

Pýcha a předsudek (2005)

Bravurní, excelentní, dokonalé! Pýcha a předsudek v takové verzi, která podle mě nikdy nebude překonána. Celý film má užasnou atmosféru, skvělé obsazení a opravdu božskou kameru. Nejvíce se mi líbil průlet kamery sálem při bálu, kdy jste bez střihu sledovali opravdu dlouhou sekvenci. Každopádně naprosto vydařené dílo, kterému se nedá nic vytknout. Z počátku jsem měl pocit že pan Darcy nebyl příliš vhodně obsazen, ale asi v půlce filmu jsem došel k názoru že dramaturgie je bezchybná. Skvělý film, pocta pro Jane Austin.

Forrest Gump (1994)

Příjemný snímek plný citů, který zůstane navždy v mé mysli. Nezapomenutelný Tom Hanks skvěle odvedl svou životní roli a hlášky typu "Run Forest, run!" budou asi navždy centrem parodování v béčkových komediích:) Každopádně jeden z nejlepších snímků vůbec.

Hotel Rwanda (2004)

Výborný snímek poukazující na otřesnou realitu toho, jak přehlížíme problémy, jenž se nás netýkají. Jak bylo přesně řečeno, když vidíme něco podobného ve zprávách v televizi, pootočíme hlavou, řekneme že je to hrozné a potom si v klidu dojíme svou večeři. Toto dílo je opravdu příkladem toho, jak na citové bázi bez zbytečného násilý upozornit na problémy moderního světa.

Dva z Queensu (1998) (seriál)

Jeden z nejlepších komediálních seriálů, který v Čechách doplatil nejen na hroznou vysílací dobu, ale především na KATASTROFÁLNÍ dabing!!! Viděl jsem první dvě série v originálním znění a u každého dílu jsem se královsky bavil, zpatořený český dabing však shazuje krásu seriálu na desetinu. Doporučuji v původním znění!