• Thriller

25. hodina (2002)

Nielen Edward Norton, ale aj Philip Seymour Hoffman dokazuju aj v 25. hodine, ze patria k vynikajucim hercom. Film ma vyslovene dostal, predovsetkym zopar vybranych scen, v ktorych sa nezaprie Spike Lee. Napriek tomu, ze chapem vztah tvorcov k New York City, scena spojena s Ground Zero mi vo filme doslova vadila - z filmu ju mohli pokojne vynechat a venovat sa Ground Zero napriklad v nejakom zaujimavom dokumente sfilmovanom Spikeom Lee v bonusovej vybave DVD. Pol hviezdicky by som pridal za ulohu maklera z Wall Street v podani Barryho Peppera :-)

Stopařův průvodce po Galaxii (2005)

Velmi prijemna zabava, ktora ma jednoznacne v priebehu najblizsich dni "prinuti" siahnut po niektorej z kniziek Douglasa Adamsa. Ked sa cez niektoru z kniziek "prekusem", mozno svoje hodnotenie upravim :-) Z filmu doslova srsi typicky britsky humor. Mojim favoritom bol jednoznacne robot Marvin, ktoreho fantasticky nadaboval Alan Rickman.

Muž v ohni (2004)

Neocakaval som od tohto filmu nic mimoriadne, snad okrem tradicne kvalitnych hereckych vykonov velkych mien ako Denzel Washington a Christopher Walken. Dakota Fanning opat raz famozna, uz teraz sa tesim na War of the Worlds. Vo filme mi chybala scena stretnutia postavy Mickeyho Rourkea s hlavnym hrdinom, clovek ju najde len medzi vynechanymi scenami. Rourke sa na seba mimochodom uz ani nepodoba, brr! Man on Fire ma prijemne prekvapil, osobne by som vsak uvital alternativny koniec (vynechane sceny) ako ten realny :-)

Uhoď ji, je to Francouzka! (2002) odpad!

Zaujimave, svet je ciernobiely a ludia sa behom par sekund vedia otocit o 180 stupnov.. Brrr..

Past (1997)

Na TV thriller celkom solidna zalezitost. Parkrat som sa dokonca vyslovene bavil na vzajomnom dotahovani sa dvoch miestnych kandidatov na serifa :-) Danny Glover a Jared Leto odviedli slusnu pracu. Nebyt niekolkych viditelnych preslapov v scenari, dam bez vahania styri hviezdicky.

Mechanik (2004)

Tak neprijemne som sa pri sledovani filmu uz dlho necitil.. Christian Bale vyzera strasidelne!

Za mořem (2004)

Kevin Spacey zasa raz dokazal, ze je Pan Herec! Beyond the Sea natocil ako paradnu poctu Bobbymu Darinovi, pricom si trufam povedat, ze aj ked tento film nebol natolko realisticky ako Ray, bez problemu sa mu vyrovna. Kevin Spacey si to navyse na rozdiel od Jamieho Foxxa cele aj poctivo odspieval! Velmi prijemne stravene dve hodiny, tesim sa na release DVD - soundtrack mam uz na ceste..

Lovci pokladů (2004)

Dal by som 4* keby to nebolo tak nasilu a prilis amerikanizovane. Asi najviac ma "dojal" prvy rozhovor Gatesa (Cage) a doktorky Chaseovej (Kruger) kedy on z jej prizvuku usudi, ze nie je Americanka a ona ho okamzite opravi, ze Americankou je, len sa nenarodila v USA. V strucnosti by sa dal National Treasure popisat ako Lara Croft: Tomb Raider pre damy - predovsetkym tie totiz "letia" na Cagea ;-) Dalsou spojitostou s LC:TR je nepochybne Jon Voight..

Přepadení 13. okrsku (2005)

Solidny akcny thriller v style Die Hard. Cital som, ze pociatocnym adeptom na hlavnu ulohu bol Mark Wahlberg - snad by bol o nieco vierohodnejsi ako Ethan Hawke. Ten je totiz len velmi slabym hereckym partnerom Laurence Fishburnea. Novy Assault on Precinct 13 je rozhodne modernejsou verziou povodneho Carpenterovho filmu, ktory si pamatam z detstva - ak by osadenstvo opustenej policajnej stanice malo do cinenia s poulicnym gangom, sucasny divak by sa asi nanajvys tak pobavil. Tvorcovia potrebovali vacsiu palebnu silu a tu aj nevahali (celkom zdarilo) nasadit..

Constantine (2005)

Do dnesneho dna som si myslel, ze Gabriela Byrnea coby Satana z End of Days nikto neprekona. Mylil som sa. Peter Stormare len potvrdil, ze je nedocenenym hercom. Ludia v sale boli v zavere filmu v napati a ja som musel robit vsetko pre to, aby som sa nesmial nahlas :-) Co ma trosku iritovalo bola predvidatelnost deja, ale mozno to je len moj problem. Tak ci tak Constantine stoji za to vidiet.. ak kvoli nicomu inemu, tak urcite kvoli Rachel Weisz ;-)