• Thriller

Nesvatbovi (2005)

Po velmi dlhom case som sa v kine nahlas smial. Pritom vobec "nemusim" Owena Wilsona a na Jane Seymour som doslova alergicky, v tomto pripade mi vsak na pocudovanie vobec neprekazali. 4,5* a pol hviezdicky navyse za Rachel McAdams :-)

Generálova dcera (1999)

Lahko nadpriemerna kriminalka z vojenskeho prostredia, avsak myslim si, ze nepriniesla nic, co by tu uz nebolo..

Vše o mé matce (1999)

Som doslova alergicky na Penelope Cruz, ale v tomto filme mi na pocudovanie vobec nevadila. Nadherne emotivny film! Vsetko nenormalne cloveku v podani Almodovara pripada normalne, to neviem nazvat inak ako majstvovstvo :-)

Mluv s ní (2002)

Tento film mi prisiel "do rany" v idealnom case, na idealnom mieste, s idealnou spolocnostou.. Vrele doporucujem!

Vesnice (2004)

Po zhliadnuti nemenej vizualne posobiveho House of Flying Daggers si nepomozem - The Village ma svojim spracovanim zaujala viac, obsadenie bolo kvalitnejsie a navyse mu "sefovala" nadherna Bryce Dallas Howard :-)

Klan létajících dýk (2004)

Priznam sa, ze po tom, co som o tomto filme pocul a cital, som cakal ovela viac. V konecnom dosledku som bol preto trochu sklamany. Napriek tomu je House of Flying Daggers jeden z vizualne najzaujimavejsich filmov aky som kedy videl - tvorcovia sa doslova "vyhrali" s farbami, vsetko co ma clovek moznost zhliadnut, je prepracovane do najmensieho detailu. Pokial vsak ocakavate pribeh, ktory vas pohlti, siahnite po inom filme. 3 a pol*.

Putování tučňáků (2005)

Videl som v pohodli domova a urcite budem sledovat ci sa Putovanie tucniakov neobjavi znova v niektorom kine s velkym platnom. Mozem len vrelo doporucit!

Dveře v podlaze (2004)

Knihu som necital, ale zrejme to coskoro napravim. Kim Basinger je neskutocna, uloha Marion posobi ako pisana pre nu! Zaujimavou postavou je aj Mrs. Vaughn (Mimi Rogers). Tragicke udalosti a vaznost manzelskej krizy Teda a Marion su vyvazene odlahcene, najma vdaka scenam, ktorych sucastou je postava malej Ruth. Mimochodom, Elle Fanning akoby svojej starsej sestre z oka vypadla :-)

Rukojmí (2005)

Vizualne zaujimava zalezitost, zo zaciatku to vyzera slubne, postupom casu divak zacne zivat az nakoniec uz len uvazuje o tom preco vlastne na ten film isiel, ved stacilo pozriet pocas dlhych zimnych vecerov na DVD. Tri hviezdicky z nostalgie - clovek si pri pohlade na Willisa v hlavnej ulohe sem-tam nostalgicky spomenie na Die Hard..

Svěrací kazajka (2005)

Nemam sice rad Keiru Knightley, ale po zhliadnuti tohto filmu vyslovene "mozem" Brodyho! Vyborna snimka, pripominajuca Butterfly Effect, ktora by sa rozhodne obisla bez zaverecnej sceny - ta jednoducho nedavala zmysel. Snad sa na DVD dockame alternativneho zaveru..