• Thriller

13 duchů (2001)

Ako sa da brat vazne horror, v ktorom hra hlavnu ulohu detektiv Monk?! ;-)

X-Men (2000)

Tri a pol hviezdicky. Trufam si povedat, ze z nametu vytazili tvorcovia maximum co sa dalo (predovsetkym ked porovnam vysledok ich snazenia s vysledkom snazenia tvorcov Fantastic Four).

Fantastická čtyřka (2005)

Mal som dojem, ze tvorcovia tohto snimku nemali konkretny ciel a vlastne ani nevedeli kam sa bude uberat "dej". Film vyznieva akoby islo o dve-tri serialove epizodky zlepene dokopy. Hlavnemu zaporakovi chyba motiv rovnako ako vsetkym hercom chut (alebo schopnost?) hrat a zaver je skor vykupenim ako vyvrcholenim. Jednu hviezdicku za snad dve-tri relativne vtipne sceny. X-men som sice tiez velmi nemusel, ale myslim, ze po zhliadnuti Fantastic Four im zdvihnem hodnotenie - tento film im nesiaha ani po paty..

Tuxedo (2002)

Strateny cas. Vaham ci tu hviezdicku mam vobec dat..

Předtím a potom (1996)

Mierne podpriemerna rodinna drama s trochu nestastne zvolenym obsadenim. Chvilami ma clovek pocit akoby Meryl Streep hrala matku Liama Neesona, nie jeho manzelku. Edward Furlong v ulohe introvertneho syna posobi priam znudene. Nanestastie pre tvorcov tohto filmu sa nudi aj divak..

Manchurianský kandidát (2004)

Priemerny politicky thriller s mnozstvom nedotiahnutych naznakov, nepochopitelnych zvratov a predvidatelnym, hoci nelogickym zaverom. Denzel Washington aj Meryl Streep posobia vo svojich ulohach dost rozpacito. Casy Mlcania jahniat a Philadelphie ma Demme zrejme uz za sebou..

Jako dým (1999)

Za normalnych okolnosti tri a pol hviezdicky, pol hviezdicky naviac davam za spevacko-tanecny vykon Kate pri pocuvani skladby You Oughta Know od A.Morissette :-)

Bratříčku, kde jsi? (2000)

Pre mna jeden z tych lepsich pocinov od Coenovcov, s vynikajucim soundtrackom obsahujucim skladby Alison Krauss a Union Station, Cox Family a pod. a "oskarovou" kamerou Rogera Deakinsa.

Batman začíná (2005)

Batman Begins v mojich ociach nie je lepsi ako Batman od Tima Burtona, je jednoducho iny aj ked rovnako velmi pozeratelny. Nolanovo Gotham City posobi viac komiksovo, co je urcite pozitivum, Batmobil vsak zial pripomina tank (ostatne, tak bol opisany aj v jednej scene). Vizualny zazitok znacne kazia neprehladne bojove sceny a Katie Holmes, ktora na svoju rolu posobi prilis mlado a nevierohodne.