• Thriller

Instinkt lovce (1999)

Mimoriadne nudne a navyse mimoriadne hlupy slovensky dabing! Jedna hviezdicka za mimoriadne pohladnu herecku

A co když je to pravda? (2005)

Potencial tu urcite bol, len by to snad chcelo do hlavnej ulohy herecku, ktorej "hranie" nespociva v spuleni pier a vrasteni cela. Inak prijemne stravene kino vo dvojici.

Ostrov (2005)

Pokojne ma ukrizujte, ale aj ked som od tohto snimku prakticky nic neocakaval, bol prijemnym prekvapenim a zabavou na urovni. Solidnych 3,5***

Hledání Země Nezemě (2004)

Vynikajuci film, vynikajuci Johnny Depp a Kate Winslet, ale aj mlady Freddie Highmore. Pre mna ak nie najlepsi, tak jeden z najlepsich filmov 2005.

Mimo zákon (2005)

Justin Timberlake mi v hlavnej ulohe priserne vadil, klisoidne ulohy dostali Morgan Freeman aj LL Cool J. Inak priemerny thriller s dokonale predvidatelnym dejom a poriadnymi dierami v scenari. Velmi by som sa cudoval ak by isiel Edison do distribucie v CR a SR. Dva a pol *.

Tajemný let (2005)

Filmu sa da co-to vycitat, okrem uz spomenuteho aj prilis natiahnuta pasaz s hladanim dcerky a natahovaciek s posadkou. Napriek tomu mozem odporucit. Po dlhsom case drobna uloha pre Gretu Scacchi a drobny stek pre "radosinsku" herecku Janu Kolesarovu.

Nůž ve vodě (1962)

Noz vo vode nebol prvym Polanskeho filmom, ktory som videl, ale urcite jednym z tych, ktore si najlepsie zapamatam.

Crash (2004)

Drama, ktora v mnohom pripomina vynikajucu Magnoliu. Dve z postav sa mi sice javili "zbytocne", ale prilis mi to neprekazalo. Velmi silnym prvkom filmu je hudba, vdaka ktorej mi pri niektorych scenach behali zimomriavky po chrbte.

Temné vody (2005)

Jedna hviezdicka navyse za dokonalo depresivne prostredie a relativne rychly koniec.

xXx: Nová dimenze (2005)

Dve a pol *. Zaciatok slubny, trosku v style Bondoviek, po necelej polhodinke sa vsak z toho vyklubala totalna fraska, ktoru som ani nezvladol dopozerat. Len rozmyslam preco sa na to dali Dafoe a Jackson..