• Krátkometrážní

Děti 50. let (2010) (seriál)

Jsem na zahradě (Věra Pavlovcová) - režie: Petr Hátle * *, Cesta za otcem (Eva Langrová) - režie: Josef Tuka * * * , Spravedlnost hledejte u pánaboha (Markéta Čermínová) - režie: Markéta Černá a Viktória Dzurenková * *, Nebojím sa hovoriť (Margita Zimanová) - režie: Viktória Dzurenková *. Čtvrtý díl z cyklu studenských dokumentů o dětech politických vězňů mě definitivně přesvědčil, že pokračovat ve sledování následujících příběhů je zbytečná ztráta času.

(2006) (studentský film) odpad!

Bylo-li cílem dokumentu udělat z hlavní hrdinky pitomou husu, pak musím uznat, že se dílo povedlo náramně.

Rio das Mortes (1971) (TV film)

Letní filmová škola 2010: Scéna v baru, ve které Fassbinder předvádí na parketu své taneční (ne)umění, patří k tomu nejvtipnějšímu, co jsem za poslední dobu viděla. Jinak oddechová, nenáročná podívaná.

Varování před svatou děvkou (1971)

Letní filmová škola 2010: Film o těžkostech filmového štábu při natáčení předcházejícího snímku Whity. Prý přelomové dílo ve Fassbinderově tvorbě. Kdybych si před jeho zhlédnutím dala na baru pár koktejlů Cuba Libre, tak s tím možná budu souhlasit. Ve střízlivém stavu pro mě nebyl tento chaotický snímek přiliš stravitelný.

Whity (1971)

Letní filmová škola 2010: Kdybych měla pistol, vypálím pět kulek do vzduchu na počest Fassbinderovi a jeho geniálnímu nápadu natočit netradiční western. Pistol nemám, takže vzdávám hold alespoň pomocí zdejších pěti hvězd. U mě ve své době diváky i kritiky nepřijatý film zabodoval naplno.

Zátoka (2009)

Pro mě byl, co se týká delfínů, mnohonásobně přínosnější rozhovor Martina Uhlíře s psycholožkou a etoložkou Dianou Reissovou uveřejněný v Respektu č.28/2010. Po jeho přečtení jsem si s nemalým očekáváním pustila tento dokument, ale dočkala jsem se jen a jen zklamání...

I'm an Artist (2009)

Zlinfest 2010: Režie: Joseph Hammond a Rachael Profiloski.

The Eyes of Me (2009)

Zlinfest 2010: Naprosto nepřínosný americký dokument o čtyřech nevidomých školácích. Režie: Keith Maitland.

Sebbe (2010)

Zlinfest 2010: Podobný námět jako u belgického snímku Regata. Sebastian žije v nelehkých sociálních podmínkách pouze s matkou, která si ráda vypije. Zanedbává školu, kde je terčem posměchu a šikany, uzavírá se sám do sebe. V jednom okamžiku mi snímek také silně připomněl Klass...Režie: Babak Najafi.