• Krátkometrážní

Zevláci (2009)

Zlinfest 2010: Jsem ráda, že jsem překonala počáteční odpor a znechucení ze zírání na jednu brutální rvačku za druhou a nepodlehla jsem nutkání prchnout z kina pryč. Závěrečná půlhodinka byla odměnou za mou trpělivost.

Himlen falder (2009)

Zlinfest 2010: Nevěrohodné, iritující zpracování závažného tématu zneužívání dětí v rodině. Guláš, ve kterém najdeme trochu neonacismu ("Dánsko Dánům!"), incestu, dětské pornografie, nechybí ani trocha patosu a "nezbytných" akčních scén. Debut původem afghánského režiséra Manyara I. Parwaniho na mě příznivým dojmem rozhodně nezapůsobil.

Chocolate Underground (2008) (seriál)

Zlinfest 2010: Autorka titulků Tereza Chocholová si opravdu vyhrála s překladem filmu Čokoládové podsvětí a aspoň o něco málo posunula jeho nevalnou úroveň směrem vzhůru. Z vládnoucí strany, která nařídila přísný zákaz konzumace čokolády (způsobuje zubní kaz, obezitu a nesprávné myšlení), aby mohla propagovat zakázky výrobců zdravých potravin a pěstitelů zeleniny, stvořila stranu Věci Výživné (VV) a hned bylo o zábavu postaráno. Po uchopení moci dokonce strana zbudovala čokoládový koncentrační tábor, kde byly závírány podvratné živly porušující čokoládový zákon. Lítost obyčejných lidí nad tím, koho si zvolili za své představitele, přišla příliš pozdě. Naštěstí ale osud země vzala do rukou skupinka odvážných dětí a díky jejich "čokoládové" revoluci tyranská vláda padla...

La Régate (2009)

Zlinfest 2010: Snímek Regata je pro mě dalším důkazem toho, že v Belgii umí točit výborná realistická dramata. Režie: Bernard Bellefroid.

Sang pemimpi (2009)

Zlinfest 2010: Režisér Riri Riza se po líbivých Duhových vojácích horlivě pustil do natočení druhého dílu o osudech skupinky chlapců vyrůstajících v Indonésii. Vzdělání získané v těžkých podmínkách jim má napomoci ke splnění dětského snu - vycestování do Evropy a studiu v Paříži. Toto pokračování vyplněné retro scénami z předcházejícího filmu je naprosto nevydařené, neúnosně zdlouhavé a řekla bych zbytečné. Obávám se, že Snílek pro mě bude největším zklamáním letošního zlínského festivalu.

Indián (2009)

Zlinfest 2010: Tři hvězdy s přivřenýma očima a ohledem na to, že snímek je určen pro ty nejmenší. Závěr byl tak přemrštěný (doják a happy end v americkém stylu), že v sále nabitém dětskými diváky vyvolal salvy hurónského smíchu. Režie: Ineke Houtman.

Karla a Jonas (2010)

Zlinfest 2010: Po skončení filmu jeden kolega divák trefně poznamenal: "Ještě že nejsem členem poroty filmů pro teenagery." Tak asi tak. Slabší tři...