• Thriller

Piano (1993)

Anička Paquin je zde prostě úžasná, nemohla jsem z ní spustit oči! Bez ní by to byl jen průměrný film o jednom netypickém trojúhelníku. 80%

Odpočívej v pokoji (2001) (seriál)

"Usmívej se, ale ne zas moc, soucitně, ale ne šťastně." "To není problém." !Obsahuje SPOILERY! Hodně zvláštní seriál, jediný svého druhu. Velmi lidský... a také velmi smutný... Rozhodně není pro každého. Zpočátku jsem si musela na to jeho pomalé tempo zvykat, ale vyplatilo se mi to. Má nejdelší seriálovou znělku, jakou jsem kdy viděla: 1min.45sec. Oblíbené postavy: Nate, Keith a Billy. A ten David má taky něco do sebe... je tak hodný... ty jeho grimasy a pohledy... a líbí se mi, jak je věčně nadržený... :-) Neoblíbené postavy: Gabe, Nikolai a hlavně Brenda. K Brendě musím říci tolik: Věřím tomu, že takový člověk existuje i ve skutečnosti, ale nechtěla bych ho poznat. A vůbec se mi nezdá tak moc inteligentní, jak o sobě s oblibou prohlašuje... Doufám, že už se tam nikdy nevrátí - zatím jsem na začátku 3. řady. A navíc je v seriálu velmi dobře zvládnuté mé oblíbené téma homosexuality. Chválím tvůrce především za to, že se vyhli nákaze virem HIV, jak bývá všude zvykem a už to začíná být mírně trapné. --- EDIT: Tak se nám Brenda vrátila... no co nadělám, ale aspoň už tolik nevyvádí... :-) --- EDIT2: Viděno celé. Můj milovaný Nate............ :'-( A k tomu poslednímu dílu: Ještě před shlédnutím seriálu jsem četla něco o fenomenálním zakončení, ale TOHLE jsem nečekala... opravdu nemám slov. Jediné, co mohu říci je: Carpe diem... protože nikdo nezná dne ani hodiny...

Kdekoli, jen ne tady (1999)

Méďa Natálka byla jako vzpurná studentka velmi roztomilá a její matka Susan Sarandon energická, mírně naivní a trochu labilní... Tu módu strakatých elasťáků asi nikdy nepochopím... :D Bavilo mě to. Časté stěhování bohužel také znám... :-/ 80%

Melancholie (2011)

Nádherné a děsivé zároveň. Na ten konec nikdy nezapomenu... Výtečný Sutherland, skvělá Kirsten Dunst... celkově bezchybné herecké obsazení. Docela náročný film na psychiku (tedy alespoň pro mě). --- 100% (Viděno 2x ve filmovém klubu - Kino Vlast F-M, je neskutečné, kolik detailů mi napoprvé uniklo, člověk opravdu neví, kam dříve koukat) --- Ke dni 25.9. 2011 POUZE 1 913 hodnocení... škoda, že lidé dávají přednost spíše bezduché komerci, ale zároveň je mi líto těch, kteří v kině očekávali zážitek typu dalšího hollywoodského klišé :D --- Docela by mě zajímalo, jestli Lars sleduje seriály 24 a True Blood. :-)

Snílci (2003)

Už ten název mluví za vše… Výborné herecké obsazení, hráli si vskutku pěkně a kdo dobře zná Bertolucciho tvorbu, nemůže být příliš zaskočen. Navíc mám ráda Godardovu Bandu pro sebe. Takže pro mě spokojenost. 80%

Million Dollar Hotel (2000)

Vím, že se má hodnotit film, ale já musím zmínit především naprosto geniální soundtrack. U2, The MDH Band, Milla Jovovich a další vytvořili nádhernou kulisu… Byla jsem na něm tehdy v kině, s otcem, který však u filmu asi v polovině usnul… :-) Mě ale neuspával… spíše krásně melancholicky naladil… Křehká Eloise a její podivní přátelé v ještě podivnějším zchátralém hotelu. Film 60%, hudba 100%.

Skrytá identita (2006)

POZOR, SPOILER! Jedna mrtvola, druhá, třetí, čtvrtá, pátá, šestá, sedmá, osmá... atd. Slovník většiny postav jako žáků ze zvláštní školy. Kdyby tady nehrál můj oblíbenec Jack Nicholson, byl by to pro mě jasný odpad. --- 20%

Hledám Amy (1997)

Výjimečně děkuji za existenci dabingu! :-) Kdybych tohleto viděla v originálním znění, tak nevím, nevím... Joey Lauren Adams je pěkná holka s nádherným úsměvem, ale ten HLAS... (pro upřesnění - po přečtení zdejších komentářů jsem si ji musela vyhledat na youtube). Zvláštní film, netradiční téma. Začátek mě docela nudil a ten konec mi přišel HODNĚ absurdní (další trojka... to snad ne...), takže průměr - 60%. A divím se, že bisexuálka (lesbičky se chovají jinak :-) Alyssa z toho svého divokého života nic nechytla. :-)