Apollo: Mise na Měsíc (2019) (TV film)

Na jednej strane ide o pekný súhrnný dokument všetkých misií Apollo, ale vďaka tomu je aj dosť povrchný a navyše veľmi chýba komentár viacerých astronautov, ktorí už bohužiaľ nežijú. Existuje veľa starších a lepších dokumentov. Či už epizódy č. 3 a 4. z When we left Earth alebo samostatné dokumenty Apollo 11: The Untold Story, Apollo 13: The Inside story a Apollo 17:The Untold Story of the Last Men on the Moon. Ich celková stopáž nie je oveľa dlhšia ako pri tomto dokumente, ale podľa mňa ponúkajú viac informácií v pútavejšom spracovaní. Nové zábery, z ktorých je niekoľko použitých aj tu, je možné vidieť v plnej kráse v dokumente Apollo 11 (2019). 70 %

Narušitel (2019)

1* za lietadlá, zvyšok je gýč a utrpenie pre diváka. Scenár je slušne povedané hlúpy, najviac mi vadili skoky v čase, pôsobilo to akoby tvorcovia vystrihali polovicu filmu a nejak sa netrápili s kontinuitou záberov. Herci sa asi aj snažia, ale z tých naivných hlášok mi bolo trápne aj za nich. Najlepšie to vo svojom komentári zhrnul užívateľ Enšpígl. 20 %

Apollo 11 (2019)

Úžasný dokument, ktorý chronologicky sleduje misiu Apollo 11. Veľká časť záberov pochádza z formátu Super Panavision 70 a oplatí sa to pozrieť už len kvôli nim. Ide o najkvalitnejšie zábery aké boli doteraz zverejnené a navyše zachytávajú misiu z nevšedných uhlov. Často zobrazujú divákov a veľmi dobre zachytávajú atmosféru roku 1969. Pristátie je zobrazené priamo z modulu a tiež ukazuje doteraz málo známe zábery. Atmosfére pomáha aj originálna hudba a vďaka primeranej stopáži dokument určite nestihne nudiť ani "nenadšencov". PS: pozerajte to na čo najväčšej obrazovke alebo plátne 100 %

Temný případ - Série 3 (2019) (série)

Po skvelej 2. sérii je to dosť veľké sklamanie. Atmosférou a príbehoom pripomína 1. sériu, ale scenár je slabší a 8 dielov je veľa. Miestami sa to veľmi vlečie a prehadzovanie časových línií mohlo byť tiež lepšie. Zachránili to až posledné 2 diely.

Roma (2018)

Veľké sklamanie, Cuarón vie natočiť aj skvelé filmy, ale Roma medzi ne podľa mňa nepatrí. Ide o vyše 2 hodiny pekne natočenej nudy. Kamera je super, ale inak som mal pocit, že sa nič nedeje. Všetky postavy mi boli od začiatku do konca ľahostajné, atmosféra bola miestami fajn, ale bez hudby to nebolo ono. 40 %

Devadesátky (2018)

Atmosféra, hudba aj herci sú fajn, ale kazí to scenár. Film nemal žiadnu výraznejšiu scénu, všetko sa udialo "len tak" a zrazu bol koniec. Film má našťastie iba 85 minút a preto som sa ani nezačal nudiť. Je to pekný výlet do Los Angeles 90tych rokov, ale to je všetko. 60 %

Útěk z vězení v Dannemoře (2018) (seriál)

Ben Stiller ma veľmi pozitívne prekvapil Seriál je natočený kvalitne a obsahuje aj niekoľko výnimocných scén - najlepší bol prechod tunelom v úvode 5. dielu. Celkovo by som to však skrátil, pretože napríklad 4. diel mi pripadal len ako naťahovanie času a v priebehu seriálu by sa tiež našli nudné scény, ktoré vo výsledku nič nepridávali. Ale všetko je vyvážené tým, že sa seriál drží skutočného príbehu bez zveličovania. Nie sú tu žiadne umelé zdržania a prekážky ako v Prison Break, dej stále postupuje vpred a tak to má byť. 80 %

Důvěrný nepřítel (2018)

Plne sa stotožňujem s komentárom užívateľa Sten2. Film obsahuje až príliš veľa nezmyselných dejových odbočiek a technických absurdít. Zo začiatku som si hovoril, že by to mohlo byť aj na 3*, ale cca od polovice je to už len horšie a horšie. 30 %

Black Mirror: Bandersnatch (2018)

Black Mirror veľmi nesledujem, ale tento film ma zaujal. Ide o príjemnú zmenu a konečne som nemal pocit, že moje rozhodnutia menia iba časť deja, ale celý príbeh. Film má viac rôznych koncov a je zaujímavé skúsiť sa k nim dopracovať. Dobrou funkciou je aj cestovanie v čase vďaka ktorému po zlom rozhodnutí netreba opakovať celý film, ale iba jeho časť. Na plné hodnotenie to však nie je. 80 %

Penn a Teller: Oblafni mě! (2010) (seriál)

Výborná show pri ktorej sa dá veľmi veľa naučiť. Mne sa páči hlavne preto, že má jasne dané pravidlá a vystupujúci nemajú k dispozícii televízne triky, podplatené publikum a v novších sériách ani skrytých asistentov.. Všetko je iba o ich šikovnosti a to ma baví najviac. A v závere každého dielu je ako bonus vždy unikátne vystúpenie Penn-a & Teller-a / 90 %