Mars (2016) (seriál)

Príjemný seriál s dokumentárnymi vsuvkami zo SpaceX. Príbeh je zaujímavý, formát sa mi zo začiatku nepozdával, ale potom som si zvykol. Tempo je však pomalšie, preto je seriál vhodný hlavne pre fanúšikov kozmonautiky. Hodnotenie dielov: 1. 3*, 2. 3*, 3.-6. 4*

Rozpolcený (2016)

Prvé 2/3 by si zaslúžili zostrihanie do svižnejšieho tempa, niektoré scény mi pripadali úplne zbytočné. McAvoy to zachraňoval a som rád, že som to vydržal. Záver je na 100 %, nebyť nudnejšieho úvodu, tak by to bol ukážkový thriller s temnou atmosférou neistoty. 80 %

Tajné vesmírné nehody (2015) (seriál)

Názov je zavádzajúci, všetky incidenty už boli popísané v iných dokumentoch alebo literatúre. Pridanou hodnotou sú rekonštrukcie a výpovede sovietskych kozmonautov. Pre fanúšikov kozmonautiky je to občas zjednodušené, ale aj tak ide o pekný súhrnnný dokument, ktorý stojí za pozretie. Najlepšie je, že sa venuje aj incidentom z ISS, nie len historickým z čias studenej vojny. 70 %

Hořkých sedmnáct (2016)

Pohodová teenage komédia, ktorú z priemeru vyťahujú najmä hlášky Woody Harrelsona. Každá scéna s ním stála za to. A zaobišlo sa to bez fekálneho humoru, čo je tak trochu prekvapenie, ale pozitívne. 70 %

Hacksaw Ridge: Zrození hrdiny (2016)

Skutočný príbeh Desmonda Dossa je fascinujúci, ale v Hacksaw Ridge sa ho nepodarilo správne zachytiť. Prvá polovica je neuveriteľne gýčovitá a miestami nudná. Po príchode na bojisko sa to najprv výrazne zlepší, ale potom sa znovu objavuje gýč za gýčom. Nie je to zlý film, ale pri skutočných príbehoch vždy očakávam realistickejšie spracovanie. 60 %

O 10 rokov mladší (2017) (pořad)

Výstižnejší názov by bol: O 10 zubov viac...

Noční zvířata (2016)

Po dlhej dobe film, pri ktorom by som si želal viac možností pri hodnotení. 4* sú málo, na 5* sa mi zdá veľa, pretože mi tam niečo chýbalo. Technicky dokonalé, prechody medzi dejovými líniami sú zvládnuté veľmi dobre a scenár nemá chybu. 90 %

Pidiobři 3D (2014)

Videl som to v 2D verzii, vadilo mi časté použitie CGI, toľko efektov som naposledy videl v Avengers... V porovnaní s Planet Earth 1/2 je to slabé, išlo viac o efekt ako o dokumentaristiku. Nezachránil to ani rozprávač, David Attenborough by bol omnoho lepší. 60 %

Zázračná planeta - Série 2 (2016) (série)

Mal som obavu, či to nebude len opakovanie úžasnej jednotky, ale už prvý diel ma presvedčil, že sa zas bude na čo pozerať. Zábery sú krajšie, zvieratá bližšie a rozlíšenie vyššie.

Cooltúra (2016)

Zaujímavý zostrih z tradičných aj novodobých slovenských kultúrnych podujatí s výberom tých najdesivejších účastníkov. Našťastie si dnes môžeme vybrať čo budeme poyerať v TV alebo na aký koncerť sa vyberieme. Treba sa držať slov pána z úvodu a tento odpad nesledovať. Ja som bol najviac zdesený na konci pri SMERáckom mítingu, pretože to sa ma týka, ale zvyšok je mi ukradnutý. 70 %