Máslo (2011)

Ľahko nadpriemerná komédia so zaujímavou hereckou zostavou. Chválim absenciu fekálneho humoru, ktorý si v posledných rokoch našiel cestu skoro do každej lepšej komédie. Olivia Wilde ovládla každú scénu v ktorej sa vyskytla a zabavila aj bez extra hlášok. Butter neurazí, ale ani neprekvapí, je to príjemná komédia na jedno pozretie a v pamäti ostane asi iba Olivia :) 60 %

Ladislav Meliško Superstar (2013)

Malo to skončiť po prvých 20 minútach. Ten úvod bol na amatérske pomery spracovaný dobre, ale nasledujúci záznam vystúpenia bol vyslovene zlý. Jednak kvalitou, ale aj obsahom. Potešil rozhovor so Šarinom, ale aj ďalšie informácie zo zákulisia.

Velký Gatsby (2013)

Veľké sklamanie... DiCaprio je jedným z mojich najobľúbenejších hercov, ale toto bol krok vedľa. Ten divný preexponovaný vzhľad mi spočiatku trochu vadil, potom som si aj zvykol, ale veľmi rušivo pôsobilo nahradzovanie dobovej hudby modernou. K prospechu tiež nebolo množstvo digitálnych efektov, keď už ani záber na západ Slnka nebol natáčaný normálne. Z atmosféry 20tych rokov sa dalo vyťažiť veľmi veľa (ako napríklad v Boardwalk Empire), ale tu to len vyznelo do prázdna. Takto premrhaný potenciál filmu a hercov som už dávno nevidel. 30 %

Dokonalá vražda (1998)

Prvá polovica je výborná, potom to trochu stratí tempo, ale napätie vydrží. Michael Douglas je neprekonateľný, k tomu si treba pridať kvalitný scenár a zaujímavú hudbu. Koniec by som si vedel predstaviť aj inak, ale nevadí, aj tak ide o veľmi dobrý thriller. 90 %

Za borovicovým hájem (2012)

Veľmi dobrý film s príbehom rozdeleným do 3ch pasáží. Gosling je výborný, Cooper tiež a prekvapil aj Dane DeHaan (ktorý vyzerá ako mladšia verzia Tima Robbinsa). Z technickej stránky nie je čo vytknúť. Nedostatkom je iba už spomínaná klesajúca úroveň scenára. Prvé "dejstvo" je najlepšie, druhé je stále dobré, ale slabšie a posledné je len tak na uzatvorenie. Aj preto by mohlo byť kratšie. Ale ako celok to funguje. 80 %

Tron: The Next Day (2011)

V podstate zbytočnosť, ale zároveň zaujímavá 10 minútová vsuvka do príbehu. Hudba bola dobrá (všetko z Tron: Legacy), ale niektoré herecké vykony dosť o ničom. Nebyť účasti hercov z Legacy, tak The Next Day považujem za priemerné fanúšikovské dielo. 50 %

Apokalypsa: 2. světová válka (2009) (seriál)

O niečo slabšie ako The World At War, ale aj tak veľmi dobré - hlavne vďaka farbe. Zároveň obsahuje veľa silných záberov, ktoré každého presvedčia o tom, že vojna je veľmi nepríjemná záležitosť. 90 %

Zázračná planeta - Série 1 (2006) (série)

Dokonalosť sama. Asi sa už budem opakovať po ostatných, ale vidím to rovnako: v súčasnosti vzniká veľmi veľa rôznych prírodopisných dokumentov, ale takmer všetky sú nudné. Planet Earth (A neskôr aj Life a Human Planet) však patria do úplne inej kategórie - úžasné zábery, skvostná hudba, pútavý komentár a aj nejaké to napätie. Dozviete sa veľa vecí vo veľmi stráviteľnej forme. PS: treba pozerať minimálne v 720p 100 %

Rychle a zběsile 6 (2013)

Trochu sklamanie, po veľmi dobrej 5ke som čakal niečo viac. Scenár je príliš priamočiary a záverečná scéna na letisku plná nelogickostí a hlavne bola príliš dlhá. Až do jej začiatku je to pohodový film s primeranou dávkou akcie a dal by som tomu aj 4*, ale takto nie :) 70 %

Tábor tygrů (2000)

Veľmi kvalitný film a podľa mňa jeden z najlepších čo sa týka vojny vo Vietname, Vďaka natáčaniu na 16mm film pôsobí veľmi autenticky. Autentickosť je podporená výbornými hereckými výkonmi a použitím nevýraznej hudby, prípadne jej absenciou. Colin Farrell je výborný a výborne prezentuje kritické názory na vojnu všeobecne. Celým filmom sa tiahne skeptická atmosféra a v podstate mu ani nemám čo vytknúť, len to proste nebolo úplne dokonalé. 85 %