Somrák s brokárnou (2011)

Nemôžem si pomôcť, ale od začiatku do konca mi to pripadalo ako slabá kópia filmov Planet Terror alebo Machete. Vizuálna stránka je v poriadku, ostatné veci sú štýlové, ale nevšimol som si nič originálne, takže z toho vyšiel podpriemerný film, čo je škoda, pretože potenciál bol podľa mňa väčší. 2/5

Transformers 3 (2011)

Tak toto bolo sklamanie, údajne to malo byť lepšie ako 2ka, ale neviem...prostredie bojov je v podstate rovnaké ako v jednotke, tá nová baba mi nebola sympatická, hudba nič moc a väčšina vtipov bola tiež mimo. No musím povedať, že niektoré vtipy sa podarili a hlavne v efektoch bolo na čo pozerať, aj keď som už tiež nebol ohúrený až tak ako pri 1ke alebo 2ke a ako pozerám na ostatné komentáre, tak som asi výnimočný, pretože zápletka sa mi páčila a vadila mi iba dlhšia stopáž. PS: videné v 2D s originálnym zvukom

Electroma (2006)

Ťažko sa mi to hodnotí, čakal som niečo viac (som veľký fanúšik Daft Punku), sklamala ma hlavne hudba, ktorá by mohla celý film oživiť. Takto som film so záujom sledoval iba na začiatku a na konci, celý stred bol bohužiaľ nudný. Možno by to chcelo trochu kratšiu stopáž a možno iba nie som stavaný na art filmy :) Nič to však nemení na fakte, že úvod je super a ak som ho pochopil správne, tak aj prezentuje peknú myšlienku. 3* za obsah + 1 za originalitu.

Interstella 5555: The 5tory of the 5ecret 5tar 5ystem (2003)

Anime síce neobľubujem, ale v spojení s hudbou od Daft Punk (zvlášť z ich podľa mňa najlepšieho albumu) mi to nevadilo. A ako písal Malarkey v komentári k "filmu" D.A.F.T. - je to krásne a originálne vybočenie z priemerných sexistických klipov k bežným skladbám zo žánru elektronickej a tanečnej hudbe. A tá hudba...Discovery je u mňa tým najlepším čo kedy v elektronickej hudbe vzniklo, celý album je zmesou rôznych štýlov a pre m§a je dokonalý.

Pařba v Bangkoku (2011)

Z kina som odchádzal s pocitom, že som videl skvelú komédiu a viac mi nebolo treba :) Vtipných scén bolo dostatok a vďaka tomu, že jednotku som videl veľakrát a obľúbil som si hlavne Phila, tak som sa smial už od začiatku (It happened again, alebo tak nejak). Trochu mi vadilo, že Alan dostával viac priestoru ako ostatní, viac by sa mi páčilo, keby to bol práve Phil :) Ale to je jedno, pobavil som sa výborne a aj keď to nemá na komédie ako Hot Shots, tak je to stále nadpriemer a v dnešnej produkcii rádoby komédií zameraných na fekálny humor je Hangover 2 pekným príkladom toho, že dobrá komédia sa dá urobiť aj bez zbytočných nechutností.

Harry Potter a Relikvie smrti - část 1 (2010)

Pri čítaní komentárov sa nestačím čudovať :) Mňa tento diel veľmi milo prekvapil, po 6ke plnej rôznych vzťahov je to už lepšie a všetko pôsobí prirodzenejšie a dôveryhodnejšie. Čo sa týka atmosféry, tak je skvelá a plná rôznych emócíí, ktoré sú striedané s akciou. 5/5 a u mňa druhý najlepší diel série (vyhráva 4ka) PS: písané pred vydaním posledného dielu.

Harry Potter a Ohnivý pohár (2005)

Zo začiatku to vyzeralo ako návrat k prvým dvom dielom, ale potom sa to opäť krásne rozbehlo k temnej atmosfére a tak sa mi to páči. Skrátený fanfrpál mi vôbec nevadil, naopak, privítal som to. [spoiler] Potom prišla trochu humorná vsuvka nasledovaná emóciami a nakoniec krásne finále, kde z Valdemorta išiel konečne skutočný strach. Chválim aj bludisko. [/spoiler] 4.5*

Harry Potter a vězeň z Azkabanu (2004)

Prvé dva diely som hodnotil 4*, boli to skôr rodinné filmy s nádychom komédie a mladým hercom to ešte veľmi nešlo. Pri trojke je už vidieť zmena, herci hrajú, aj hudba pôsobí vyspelejšie, atmosféra temnejšia a celkovo to na mňa pôsobí lepšie a menej rozprávkovo. Veľké prekvapenie a palec nahor, dúfam, že aj ďalšie diely budú v podobnom duchu.

Přibližování (2011)

Ohodnotiť Přibližování bolo náročné, ak ho beriem iba ako dokument so snahou odovzdať nejaké posolstvo, tak by to bolo pomerne slabé, na druhej strane, ak sa nad všetkými výpoveďami zamyslím - zvlášť o situácii v Prahe, ktorá bola jediná spomenutá, ale v ostatných mestách to bude podobné alebo horšie, tak ma to len z nejakej podvedomej túžby podporiť hendikepovaných ťahá dať vyššie hodnotenie, preto som sa rozhodol pre obligátne 3*. Aby som to zhrnul a nezaoberal sa iba hodnotením: je to jednoduchý dokument o živote ľudí na vozíku a ľudí, ktorí im pomáhajú, zároveň však obsahuje kritiku súčasnej situácie v ČR a skrze pani z USA ukazuje, že sa to dá zmeniť, len treba chcieť.

Amélie z Montmartru (2001)

Veľmi pekný film, ale na môj vkus asi až príliš "presladený" a podľa mňa skôr určený ženám. Ja som sa nedokázal stotžniť s uvažovaním Amélie v súvislosti s Ninom, čo mi dosť vadilo. Inak super film na zlepšenie nálady, scény sú pekné, hudba tiež a za pozornosť stoja obrazy v byte Amélie :) Ako celok na mňa pôsobí príjemne a veľmi optimisticky, nemám však pocit, že by to vo mne zanechal niečo viac, preto 4*. Odporúčam pozrieť, pre mňa to bola svieža zmena oproti americkej produkcii.