• Krátkometrážní

Triumf (2020)

Tohle Francouzi umí. Směs komiky a emocí, milé citlivé vyprávění motivované skutečným příběhem. Z závěru možná maličko až přílišné snažení tahat z diváků emoce, ale i tak pěkné podívání.

Volodymyr Zelenskyj (2022) (TV film)

Kdyby to bylo možná, dal bych několikanásobně víc *. Jak Dokumentu, tak jeho protagonistovi.

Slon a motýl (2017)

Jo, je to docela slušně natočený film s dávkou emocí a ne moc dlouhý. Jen mi připadá, že je toho už trošku moc. Není táta, kdo je táta, už je táta. Přičemž všechny mezistupně jsou zřejmé už po prvních pěti minutách.

Nadějná mladá žena (2020)

Film je pěkně natočený, vyšpekulovaně napsaný a herci interesantně zahraný. Ve výsledku je to ovšem jednostranná, antimužsky zaměřená agitka na vrcholový feminismus..

Rozhněvaný muž (2021)

Kdyby nebylo pověsti, která tento film předcházela, mohl jsem si ho odpustit. Dočkal jsem se dalšího supermana, který pistolkou skolí šest samopalmíků, přežije všechny kulky, které ho provrtají, a nakonec dosáhne svého, jak je mu od počátku souzeno. Za téměř dvě hodiny, trochu nelogicky a nesmyslně, ale zaplaťpánbůh za to, mohlo to přijít dřív. Druhou hvězdu přidávám za Jasona Stathama, na kterého se pěkně kouká.

Jaký otec, takový syn (2013)

Nijak objevné téma. Situace, v níž se nikdo nechce ocitnout, a také se v ní ve skutečnosti málokdy někdo ocitne. Citlivě zpracované, japonsky uměřené, opětovně končící konstatováním, že neexistuje stoprocentně dobré řešení.

Otec (2020)

Svou pravdivostí nesmírně sugestivní příběh o temném stárnutí. Vše se zdánlivě prostě, jednouše odvíjí, ale pod svrchní vrstou probíhá ponurá, bezvýchodná tragédie. Výtečně napsané, zrežírované, zahrané. Anthony Hopkins je jako vždycky geniální.

Stoupat jak dým (1978)

Nevzal jsem to. Numím rozlišit, jestli film už zavál písek času, anebo byl hloupoučký vždycky, ale kromě několika tak tak vtipných hlášek a praštěných situací mě zkrátka nezaujal.

Oskar Schindler (1983) (TV film)

Veskrze povedený pohled na roztodivnou osobnost, která bez ohledu na své motivace zachránila tisíce životů.

Okupace (2021)

Povedené. Malinko mi vadilo, že každá z  postupných point je většinou pár minut dopředu předvídatelná.