• Krátkometrážní

Quo Vadis (1951)

Pořád je to skvělé, čas tomu nic moc neubírá. Jeden si přitom uvědomuje, jak jsou všichni skoro stejní. Nero, Hitler, Putin...

Mladý Toscanini (1988)

I po letech pěkná spektákl, který trošku shazuje malinko romoanticko naivní závěr. Ale už kvůli hudbě stojí za podívání.

Sedmá kavalérie (1941)

Je půvabné, jak Američané dokáží udělat z černého bílé a naopak. Custer yl podle dobových zpráv brutální sobecký spratek, kterému Indiáni sice říkali Žlutý vlas, ale také Vrah žen. Sedmá kavalérie je veliký a pompézní spektákl; dějiny chybí.

Zemřít šťastný (2018)

Umírání v podání Biana Coxe je samo o sobě zážitek. Ostatní linky už ani tolik povedené být nemusí, aby film byl nadprůměrný.

Korkoro (2009)

Přesvědčivě natočený film o romském holocaoustu dávající navíc nahlédnout i do důvodů, proč dnešní Romové žijí, jak žijí, že jsem jim jejich život vzali a vnutili svůj, se kterým se nikdy nebudou umět srovnat.

Perské lekce (2020)

Jestli je film motivovaný skutečnou událostí, pak scénárista příběh vyhnal někdy do až neuvěřitelných situací, které jeho věrohodnost lehce snižují. To je ale jediné, co mi malinko vadí, jinak je to dílo, které opravdu stojí za to.

Brakýři (1983) (TV film)

Jedniné, co tomu vyčítám, je jistá zdlouhavost, která občas sice zvyšuje napětí, ale častěji spíše zdržuje. Velikým vkladem je obsazení plejádou tehdejších hereckých hvězd.

Rytíři spravedlnosti (2020)

V podstatě je to  hříčka o tom, jak moc v životě funguje, anebo nefunguje náhoda. Dotud pěkné a zajímavé. Co mi drhlo, byla spousta mrtvol, které k tomu bylo nutné použít. Navíc v evropském prostředí, kde veřejný zájem o vraždy bližních a i policie hrají docela podstatnou roli. Od té se zde bez vysvětlení abstrahuje.

Chlast (2020)

Malinko je to antialkoholová agitka. Nicméně je provedená tak profeionálně, že to zase až tolik nevadí. Moc filmu pomáhá ekvilibristika Madse Mikkelsena.

Tenkrát podruhé (2019)

Milý, francouzsky úsměvný, chutný film o věcech, o kterých každý občas přemýšlí. Vše plyne do značné míry vlastně samozřejmě, přitom nápad a námět je zcela originální.