Přátelé (1994) (seriál)

Po deset let s námi Přátelé trávili náš volný čas, zlepšovali náladu, když se nám nedařilo, bavili nás svým nekonečným humorem a skvělými scénami. Poté přišla desátá řada, emočně vypjatý konec a zůstala díra v divákovu seriálovém srdci. Jsou seriály, na které je utrpení se dívat a je seriál, kde by chtěl člověk víc a víc a deset serií mu nestačí. Troufám si říct, že Přátelé budou vždy na mém seriálovém stupni vítězů.

Milk (2008)

Harvey Milk, nazývaný M.L.King homosexuálů, se stěhuje z konzervativního New Yorku do menšinám otevřeného San Franciska. Se svým přítelem si zakládá obchod, který se posléze stává centrem a útočištěm menšiny a Harvey se dostává do jejich čela s cílem dostat se do městské rady. Uspěje, neuspěje? Na to nám odpoví zručně natočený autobiografický film (dokument) s výborným Seanem Pennem. Milk je ohlédnutím na posledních 8 let života Harveyho Milka, který tragicky skončil, ale proslul svými činy. Film je v malé míře protkán autentickými záběry, které dodávají snímku na sirovosti. 80%

Max Payne (2008)

Co mě na Maxi Payneovi nejvíc zaujalo je bezesporu trailer. Ten má šťávu, což se bohužel o filmu říct nedá. Potom bych dal palec nahoru vizuální stránce, scéně na večírku a tetovacímu salonu, kde jsem se aspoň dozvěděl, co to ta Valkýra vůbec je. Zbytek palec dolu. Kam se poděl příběh a atmosféra?

Společnost mrtvých básníků (1989)

Skvělý film nasycený životními moudry a citáty, který mně nedal spát. Konflikt zatuchlého konzervatismu s invencí a cílevědomostí. 90% .. "Až budu umírat, nechci poznat, že jsem nežil"

Monty Python a Svatý Grál (1975)

Mé první setkání s Monty Pythonem dopadlo opravdu špatně. Absurdita, střeštěnost, ujetost, trapnost, suchej humor - ok, to všechno beru. Ale namíchat to do takového nedobrého koktejlu? Nechápu. Většinu času jsem se nudil. Jedna hvězda za černýho rytíře, ale Monty Pythonu dám v budoucnu ještě šanci.

Průvodce k rozpoznání tvých svatých (2006)

Prvních pár minut mě hezky navnadilo, byl jsem plný očekávání, jaký to zajímavý příběh se odehraje. Ale pak přišlo zklamání. Polovinu filmu se týpci poflakují po ulici, nadávají si, občas se poperou a když už dojde k nějaký dramatický scéně, tak ji režisér bohužel nedokáže vygradovat a ona vymizí tak nějak do prázdna (výjimkou je ta scéna v domě, kdy otec dostane záchvat - ta mě dostala). Moc se povedla hudba a výběr herců, kteří vypadají, že by na špinavých ulicích Queensu žili odmalička.

Vicky Cristina Barcelona (2008)

Woody se trefil do mýho gusta. Zasadil příběh do prosluněnného Španělska, vybral výtečné herce, vytvořil k nim rozmanité charaktery (horkokrevnost, temperamentnost, volnomyšlenkářství, inteligenci), chytře propletl pár lidských osudů, nezapoměl na vypravěče a vznikl velmi příjemný, dalo by se i říci jeden z nejzdařilejších filmů konce roku 2008. Ale musím dát jen čtyři (podotýkám čtyři silné) hvězdičky, protože mi scházely zvlášť silné momenty, které bych se vryly do paměti. Bravo!

Oko dravce (2008)

Caruso vytvořil film, který nenese žádné poselství (pokud tím poselstvím nechápeme, že technika zničí svět) a který nemá v úmyslu být převratným a inovativním. V Eagle eye jde totiž o zábavu a akci. A té je v tomto filmu, plným nejrůznějšími grafickými a technologickými vychytávkami, dostatek. Chce to vypnout mozek, nad ničím moc nepřemýšlet a užít si to.

Capote (2005)

Nikdy bych do P.H.Hoffmana neřekl, že dokáže utáhnout celý film na svých bedrech. A podívejte se, on to dokázal! Jak působivě vykreslil postavu Trumana Capoteho, jeho "mírně" zženštilá gesta, mluvu, chování a ten nesympatický smích! Capote je kontroverzní, snímek je depresivní a masová vražda neodčinitelná a zavrženíhodná.

VALL-I (2008)

Pixar disponuje promakanou animací, ale co naplat, když WALL-Emu chybí příběh. Pominu - li ekologickou agitku, která říká: "tak sakra lidi, otevřete oči, koukejte, kam ten svět spěje", je film určen z mýho pohledu pro ty nejmenší. Robůtci jsou sice roztomilý, ale když po stý slyším iiiiiiv a wolííííí, nemůžu nic jinýho než kroutit očima. 50%