Vesmírná Odysea - Putování po planetách (2004) (TV film)

BBC se povelice povedl její další projekt. V dokumentu procestujeme celou naší sluneční soustavu a nebude se jen jednat o suchopárné vyprávění, ale dostaneme s na loď, jejíž posádka má přistát na Venuši, Marsu, IO( Jupiterův měsíc), na Saturnových prstencích a na konec i na Plutu. Každýtakový sestup je velice zajímavý. Abych se přiznal dokument mi párkrát vyrazil dech, ovšem vše je založeno na poznatcích a teoriích a tak doufám, že v budoucnosti nezůstane jen u teorie. Jinak dokument má dobré efekty a příběh je také dobrý ( přece se jedná o dokument, ačkoliv na to divák občas dokáže zapomenout ). Trochu mě mrzelo, že se v dokumetu zapomelo na planety jako je Uran nebo Neptun. Dokument si rozhodně zaslouží moje plné hodnocení takže na některé nedostatky, které se týkají zejména hereckých výkonů dávám 94% čili 5 hvězdiček.

S.W.A.T. - Jednotka rychlého nasazení (2003)

Po navnadilých ukázkách jsem byl docela zklamán. Na úvodu docela dobrá akce, ale další průběh filmu byt chladný. Nebýt herců jako je Samuel L. Jackson nebo Colin Farrell bylo by hodnocení filmu o stupeň horší. Za celkový dojem z filmu dávám 3 hvězdičky 57%

29 a ještě panna (2007) (TV film)

Naprostá nuda, slovo komedie do tohoto filmu snad ani nepatří neboť film má v sobě na nejvíš čtyři humorné scénky, které nejsou nikterak zajímavé. Čekal jsem, že to bude nějaká napodobenina americké komedie 40 let panic, ale to jsem se hluboce spletl. Skoro žádný děj, naprosto hrozné herecké obsazení. 20%

Muži v černém 2 (2002)

Rozhodně slabší pokračování prvního dílu, kterému chybí více humorných scén a také mi tu chybí někteří herci z prvního dílu. Celkem bych řekl, že je to zbytečné pokračování. 50%

Dva a půl chlapa (2003) (seriál)

Tento seriál jsem viděl poprvé až při repríze na TV NOVA. z počátku jsem si myslel, že je to nějaká další americká blbost, ale postupem času se z toho vyvedla velmi humorná komedie. Gary Halvorson se tedy po zdařilé komedii ''přátelé'' ukázal, že umí točit. Charlie Sheen si zde zahrál skvělého sexuálního maniaka, který je schpen přebrat i bráchovu (Jon Cryer) manželku. Ve filmu se bude střídat hodně lidí a to zejména Charlieho slečen např. Megan Fox. Závěrem bych chtěl tento seriál všem doporučit snad by jen mohl trvat déle než 25 minut. 89%

Muži v černém (1997)

Výborná komedie se skělým hereckým obsazením, skvělé efekty. Jednoznačně 4 hvězdičky 81%

Iron Man (2008)

Velmi povedené přenesení komiksu do světa filmu. Vítečné vizuální a zvukové efekty mě uchvátily. Robert Downey je v součastné době jedním z nejoblíbenějších herců v Hollywoodu a svými výkony udává proč. Zpracování filmu je výtečné Jon Favreau se opravdu snažil a je to vidět. Doufejme, že pokračování tohoto filmu nepřinese zhoršení. 85%

Smrt si říká Engelchen (1963)

Před shlédnutím tohoto filmu jsem četl knihu, která mě dost nadchla. Film má výbornou režiji a celkově svým přístupem předběhl svoji dobu, také nesmím zapomenou na skvělé herecké obsazení jako je např. jště mladý Jan Kačer nebo Blažena Holišová. Příběh partyzánů za 2. světové války mě nadchl ještě z jiného pohledu a to z toho, že se část filmu odehrává přímo ve Zlíně ( a právě při jednom záběru jsem viděl svůj dům !). Ovšem je škoda, že o filmu moc lidí neví, k filmovému zpracování jsem se také dostal náhodou. Za mě jednoznačně 5 hvězdiček - 99%

Zabil jsem Einsteina, pánové... (1969)

Podle mě to není ta nejlepší komedie co Oldřich Lipský natočil, avšak hrají zde skvělí herci jako je Jiří Slovák nebo Lipský. 80%

Rodinná pouta (2004) (seriál) odpad!

Po všech stránkách se jedná o druhý nejhorší český televizní seriál, který jsem kdy viděl. Naprosto ''dementní'' obsazení rolí je jen jeden z tisíce důvodů proč tento seriál u mě patří do odpadu. 2%