Moonraker (1979)

James Bond meets Star Wars :(

Vyhlídka na vraždu (1985)

Tato Bondovka má společně s Dechem života asi nejlepší hudbu v celé sérii!!!

Dech života (1987)

Jedna z mých nejoblíbenějších Bondovek. Timothy Dalton byl ve své roli vynikající a Bonda vyjádřil asi nejvěrněji Flemingovým románům. Bond má city, emoce, není to terminátor ve službách jejího veličenstva! Ačkoliv Dalton natočil jen dvě Bondovky (velká škoda!), obě patří ke špičce celé Bondovské série! PS: Connerymilové, Brosnanomilové či fanatičtí přivrženci Rogera Moora, vyližte si prdel! :-)

Povolení zabíjet (1989)

Po opětovném shlédnutí musím konstatovat, že jsem se 5 hvězdičkami v minulosti nemýlil, protože jde IMHO o dosud nejlepší film s Jamesem Bondem, jenž byl kdy natočen. Velmi brzký předchůdce filmů ve stylu Jasona Bournea, na který tehdejší publikum asi ještě nebylo připraveno. To bohužel znamenalo konec Timothy Daltona v této ikonické roli. Jaká to chyba, protože Timothy Dalton pro mě je a vždy bude pravý BOND!

Příšerky s.r.o. (2001)

Nejlepší film od Pixaru a žádní Úžasňákovi, Auta nebo Ratatouille na tom zatím nezměnili.

10 000 př. n. l. (2008)

Emmerich si asi rád hraje. Bohužel místo plácání báboviček točí filmy. Tupé, nudné a co tomuto filmu trochu zachraňuje tvář, jsou CGI efekty (muselo se točit snad furt před modým plátnem) a neobvyklé zasazení. (Nemůžu si však pomoct, chrám a okolní prostředí mi strašně evokovaly Hvězdnou bránu.)

Hancock (2008)

Nuda, nuda, nuda. Popcornovka, na kterou během pěti minut po shlédnutí zapomenete.