• Pohádka

Čert ví proč (2003)

K českým filmům jsem více méně skeptická. Doufala jsem, že touto pohádkou se moje mínění zcela změní, sice se tak nestalo, ale pohádka je milá a příjemná. Nemůžeme se tu sice bavit, že udělá díru do světa, ale já na ní vidím mnoho pozitivního. herecké výkony byli dobré, hlavně pavel Liška, ten snad nikdy nezklame svým humorem :) ( Anička kozí nožička), dále kamera, výprava, kostými dobré.....Ano dobré, ne vynikající...snad se něčeho takového v budoucnu od Romana Vávry dočkáme, myslím, že má dobře vykročeno.

Princezna Husopaska (1989)

Trochu překvapivé prohození rolí mezi Kuklovou a Morávkovou. dalo by se čekat, že dana Morávková po svých nesčetných záporných rolí se nebude do role favoritky hodit, ale to si já rozhodně nemyslím, je to dobrá a zkušená herečka a ví co jak zahrát. Bohužel, pohádka postrádá šmrnc a dobrý scénář. Dělá to na mě dojem na rychlo natočené pohádky......málo propracované. Bohužel :(

Kupec benátský (2004)

Nemá snad žid oči? Nekrvácí, když ho říznete?....k tomuto slavnému monologu dejte stejně slavného Al Pacina a úspěch máte jistý. Michael RAdford věděl, co dělá, když do neosobitější a nejzajímavější postavy z Kupce benátského prosadil Al Pacina. Shylock v jeho podání vás nenechá chladnými a při jeho slovech trpíte s ním a litujete ho, i když se nechoval jako člověk. Mám radost, když někdo dokáže uvést v plátno tak obrovské dílo jako je právě Kupec benátský a Michael Radford to zvládnul bravurně. Scénář založil na tom, aby se to co nejvíce kopírovalo, Shakespearova slova, já jsem se toho z počátku bála, protože na papíře vše zní jinak než z filmu, ale po chvíli tento fakt vůbec nevnímáte. Film mě uchvátil :)