• Pohádka

O Terezce a paní Madam (1976) (TV film)

Když jsem uviděla zdejší vysoké hodnocení (především vysoké na českou pohádku, kde se většina pohybuje okolo hranice 50%), tak jsem nevěřila vlastním očím. Asi jsem úplně mimo, ale mě tato pohádka a hlavně paní Madam lezla strašně na nervy! Nemůžu hodnotit jinak. Záchranou pro mě byla jen Šafránsková s Hanzlíkem.

Bílá nemoc (1937)

Stále si nedokážu utřídit, co v tuto chvíli hodnotím, jestli film nebo samotné dílo Čapka. Bílou nemoc jsem četla skoro jako malá holka a dodnes mám tuto knížku v živé paměti, vryla se mi pod kůži jako snad žádná jiná a o to je mé hodnocení složitější. Většinou je to jasné, knížka se s filmem shoduje nebo ne a člověk má hned jasno. Ale tady se přeci jen nedokážu zbavit určitého dalšího významu, který s sebou knížka přináší a v přeneseném slova smyslu právě i film, a proto nemůžu jinak než nejvyšší hodnocení.

Dvanáct měsíčků (2012) (TV film)

Zpočátku jsem byla dost vyděšená z této pohádky, ale když člověk odhlédne od dost přehnaných scén, tak se na to dalo i koukat. Rozhodně nejvýznamějším lákadlem je krásná představitelka hlavní role a příjemná hudba.

Osamělý jezdec (2013)

Ach jo, celý film se mi tak líbil. Dokázala bych mu odpustit plno blbostí, kterých obsahuje dostatek. Opět krásná role pro Deppa, ale to co udělali s koncem...no promiňte, ale tohle už je i na mě moc.

Čas zabíjet (1996)

Předně bych ocenila výkon hlavního herce McConaugheya, který dokázal být skutečně přesvědčivý. Ale když budu pokračovat k dalšímu hodnocení, poprosila bych ty, kteří tento film neviděli, aby mé hodnocení ignorovali. Bohužel bych neprozrazením nedokázala vystihnout dojem z celého filmu, který je pro mě zásadní. Tak zaprvé...vadí mi řada nedořešených situací - někdo podpálí dům, ale všichni to ignorují, hrdinka je uvězněná, nikdo ji na pokoji nehlídá natož, aby se hledali osoby, které spáchali pokus o vraždu apod. Domnívám se, že toto ve filmu nebylo ani skryto a divák si to nemá, jak domyslet. A za druhé k samotnému ději. Já prostě nedokázala fandit Karlovi, protože jsem v tomto filmu nezaznamenala řešení...ano bojujeme celý film o to, aby nebohý otec nedostal plynovou komoru, ale řeší to nějak situaci? Už vidím, jak lotři okolo sebe celý proces zabíjejí lidi, které se snaží o propuštění, ale jakmile je tato osoba skutečně propuštěná, tak nedělají nic a nechají ho v klidu žít? Je to vůbec správné pustit na svobodu člověka, který vědomě zabil 2 lidi, ačkoli měl ke svému činu různé důvody? Nikdo nenastíní probém toho, že trestnání bílých je nerovné trestnání černých a že to by se mělo změnit, aby nkdo neměl důvod brát zákon do svých rukou a místo toho slavujeme propuštění... Samozřejmě sympatizovala jsem s Karlem a přála jsem mu svobodu, ale necítila jsem to jako správné, a to pro mě degradovalo celý film.....Nedostala jsem odpovědi na otázky a ani konec pro mě nebyl správným a reálným řešením.

Pod vlivem lásky (2008)

Do čeho jsem to zase vlezla....musím potvrdit, že toto je nejúchylnější film, jaký jsem ve svém v životě viděla. Je tak ujetý, praštěný, že to snad není možné a přece mě bavil....ale nějak si to v hlavě nemůžu srovnat...na jednu stranu jsem nic horšího dlouho neviděla a na druhou stranu je to úžasné, já prostě nevím, jak toto hodnotit. :) Nečetla jsem moc děj, ale můj výběr ležel plně na zdejším hodnocení a to možná zachránilo to, že jsem vůbec film kdy viděla :) Zajímavá podívaná :D

Temné stíny (2012)

Musím se přiznat, že zpočátku jsem z filmu byla nadšená a věřila jsem, že tohle mě i přes ne příliš lákavé hodnocení zaujme avšak druhá polovina filmu vše zhatila. Nemůžu se zbavit pocitu, že je to nová burtonovslký film, ale bez Burtona :( Tohle není to, co na jeho filmech miluju :(

Půlnoc v Paříži (2011)

Tak toto je pro mě velice rozporuplný film. Na jedné straně ho vnímám jako takovou fantaskní slátaninu, kdy se do příběhu nahrne, co všechno se dá. Ale na druhou stranu jsem už dlouho nezažila tak poetický film, který se Vám před očima promítá jako nesplnitelný sen, o kterém přeci nepřestaneme snít jen proto, že je nereálný :)

Dvanáct rozhněvaných mužů (1957)

Tak dlouho jsem se tomuto filmu bránila s přesvědčením, že film v top 10 mě určitě zklame. Ach, jaký byl můj omyl....film, který je soustředěn do jedné místnosti, jedné scény a přesto obsahuje tak mnoho. Mě naprosto dostal!!

Pina (2011)

Krásný film s jednou zásadní chybou a tou je má neznalost této tanečnice, čímž pro mě celý film ztratil skoro smysl a nějak jsem se s ním nezžila...