• Pohádka

Kostičky (1994) (pořad)

Proč mě někdy přijde, že z těch dětí dělají hlupáky??

Labutí princezna (1994)

Roztomilá a krásná pohádka s příjemnou hudbou. Nemůžu ji zařadit mezi nějaké animované trháky, ale takovéto styl mám ráda. Prostě pohádka, jak má být. :)

Píseň lásky samotářky (2004)

Silný příběh, člověk si musí najít cestu ke svému životu. Johna Travoltu nemám příliš v lásce, ale tady mu nemůžu upřít skvělý výkon. Scarlett Johansson byla velmi přesvědčivá a sympatická. A Gabriel Macht, no ten jeho úsměv :) Nedá se říct, že bych z filmu byla naprosto nadšená, ale příběh to byl krásný :)

Štěstí na dosah (2006)

Nejdená se o film, kde bychom mohli obdivovat různé efekty, které v dnešní době hýbou filmem. Není to film, který vás nadchne hudbou, výpravou, kamerou. A přesto má v sobě víc než některé z filmů, které vydělávají miliony dolarů a jsou tak populární po celém světě. Nemůžeme se koukat jen na filmařské umění, zde musíme hledat i další hlubokou myšlenku, která z tohoto filmu vyzařuje. Příběh Chrise Gardnera je v dnešním světě i příběhem mnoha dalších lidí, kteří by se s ním mohli porovnat. Mnoho lidí je na dně a nevidí cestu ven. Will Smith v roli zoufalého Chrise nám však dokazuje, že když bojujete za svůj sen ačkoli se vám zdá, že je vše ztraceno nebo, že ten sen je pro vás nedosažitelný, musíte jít dopředu a věřit. Protože nic není nemožné a určitě na každého někde čeká ten kousíček štěstí, jen si pro něj musíte dojít a pevně ho uchopit v dlani. A pokud si divák tuto skutečnost uvědomí, najde si v tomto filmu jeho kvality. Musím se přiznat, že zpočátku jsem si říkala, že na mě působí trochu nevěrohodně, když matka celkem lehce opuští syna, ale slzy Chrise Gardnera všechno předčili, bylo to tak opravdové, že mě samou dojalo to, že získal po čem celý život toužil.

Ospalá díra (1999)

Tim Burton se do povědomí lidí zapsal jako skvělý režisér s velice osobitým stylem. Na svoji stranu si už získal mnoho diváků, já jsem sice obdivovala jeho umění a prozatím jsem nenašla film, který by se mi od něho nelíbil, ale do té mé režisérské špičky zatím nepatřil, tento film však všechno změnil. I já jsem musela po pouhých 105 minutách přiznat, že jeho velikosti dosahuje jen málo kdo. Přijít na to, kdy musí přitlačit na diváky, kdy dát ten nejlepší okamžik zvratu, kdy dát chvilku odpočinku po tom co divák viděl hrůzné scény, to je těžké umění a to Tim Burton zde zvládl na jedničku. Ani výběr herců nemohl být lepší, Johnnyho Deppa jsme už viděli v mnoha rolích, ale mám takový pocit, že snad žádná mu nesedla tak výborně jako právě role konstábla. Už je mi naprosto jasné proč si ho Tim Burton do podobných rolí vybírá, at jsem přemýšlela, jak přemýšlela, nenapadl mě jiný herec, který by mohl tuto roli ztvárnit aspoň tak dobře jako právě Johnny. Nemám naprosto, co bych filmu mohla vytknout, protože i po výpravné, scénáristické , hudební stránce byl pro mě skvělý :)

Kletba bratří Grimmů (2005)

No pohádka pro děti to rozhodně není a celkem mě překvapuje, že je to zapsáno i pod hororem, přestože v tom hororové prvky moc nevidím. Zajímalo by mě, které diváky se Terry Gilliam snažil získat, protože mi přijde, že je to směs všeho a zároveň to není nic. Tento film dělá zajímavým zřejmě jen jeho jméno. Přeci jen Grimmové jsou dnešní legendou. Nepovažuju film za nijak výborný, ale nějaké jeho kvality mu upřít nemohu :) Celkem mě potěšilo, že nějaké scény byli točené i tady v Česku, podobných filmů spjatých s naší republikou tu moc nemáme :)....A přeci jen styl českých režisérů je podstatně odlišný.

Trio z Belleville (2003)

Zcela netradiční podívaná vytvořená zcela originálním stylem. Ale i přes svou jedinečnost mě toto dílo neoslovilo. Možná jen tomuto druhu filmu nerozumím, nebo já vážně nevím, ale na hranaté bodygardy, tlustého psa na špejlích nožkách, na obrovské svalnaté nohy, které tvoří polovinu třičtvrtě člověka nebo na parník desetkrát větší než jsou městské mrakodrapy jsem dost alergická. Zřejmě to k filmu patří, ale mě se tohle nelíbilo. Nemůžu tomuto animáku upřít zajímavý styl, dobrý námět nebo vtipné 3 zpívající ženy. Ale můj celkový dojem z filmu není zase tak pozitivní, jaký jsem od něj čekala. Scénárista měl zřejmě v tomto filmu "těžkou" práci, ale udělal mi radost, že aspon jednou babička a její vnuk promluvili.

Koncert pro jednoho (2005)

tleskám pixaru, pro mě jedna z jejich nejlpeších prací, na Geriho hru to sice nemá, ale přesto jsem se náramně bavila. Ani nevím jakému hudebníkovi jsem nejvíce fandila :)

Jack-Jack útočí (2005)

house, fire - dokonalé.....úžasně jsme se bavila...jack je fakt roztomilej, když hoří

Ice Egg (2002)

Ještě, že zvolili veverku :-D