Reklama

Reklama

Objevování světa - Lofoty

(TV film)
  • Francie Découverte du monde: Lofoten (více)
Francie, 2018, 50 min

Režie:

Daniel Lafarge

Obsahy(1)

Krása a rozmanitost ostrovů za severním polárním kruhem... Hory vystupující přímo z moře. Takovým dojmem působí Lofoty, když se k nim blížíte. Leží 300 km za polárním kruhem, táhnou se přes 150 km a tvoří zubatou bariéru na severním okraji Norska. Tamní příroda jim vynesla místo na seznamu nejkrásnějších ostrovů světa. Od června do poloviny července je souostroví osvětleno půlnočním sluncem a zároveň je na podzim a v zimě také ideálním místem pro pozorování polární záře. Lofoty jsou jedním z těch přírodních míst, které zůstalo autentické a uniklo před masovou turistikou. Stále je možné ponořit se tam do naprosto výjimečného prostředí. (Česká televize)

(více)

Recenze (5)

sskrblik 

všechny recenze uživatele

při pohledu na hodnocení - Vy jste se asi zechcali či připosrali v covidem zavřeném biografu. Takovou čarokrásnou krajinu aby člověk pohledal. Většina záběrů spektakulární. Jeden z top cílů. ()

Reklama

Teachman 

všechny recenze uživatele

Tento televizní dokument je jak vizuálně působivý, tak informačně přínosný. Doporučuji ho nejen do výuky zeměpisu. ()

Radko 

všechny recenze uživatele

Lofoty sú krásne súostrovie, ďaleko za polárnym kruhom. Dokument o nich je však predovšetkým lákadlom pre turistov a opisom činností, ktoré môžu pri návšteve súostrovia robiť, kde sa ubytovať a najesť. Aké múzeá navštíviť, akou loďkou sa kde povoziť. Typický produkt pre väčšinového diváka s príšerne podliezavou sprievodnou hudbou. V závere sa to všetko pekne zhrnie. zaujímavý paradox je v nasledujúcom. V dokumente (aj v tunajšom obsahu) odznie: "Lofoty uniklo masovej turistike.". Zároveň v dokumente odznejú na inom mieste tieto vety: "Na tieto miesta sa každoročne schádzajú tisícky rybárov z celého sveta." alebo: "Navštívte Lofoty na jeseň, vyhnete sa tak davom turistov.". Tak ako to je s tým únikom masovej turistike? A ešte: tento tuuristický propagandistický šit robí všetko preto, aby tento únik čo najskôr zanikol. ()

Galerie (10)

Reklama

Reklama