Událost ve čtverci 36-80

• Sovětský svaz Slučaj v kvadrate 36-80 (více)

V neutrálních vodách, nedaleko sovětských výsostných vod se díky poruše na reaktoru musela nouzově vynořit atomová ponorka NATO s šestnácti bojovými raketami na palubě. Američané odmítají sovětskou pomoc při odstranění závady, když tu se náhle zblázní palubní počítač a připravuje k odpálení první várku raket. Jedná se o začátek třetí světové války? Je událost ve čtverci 36-80 počátkem celosvětové krize? (oficiální text distributora)

cobraSK

Ježiši, to bola kravina! Propagandistická kravina aby som veci uviedol na pravú mieru. Film je síce krátky /len čosi viac ako hodinu/, ale aj tak som sa príšerne nudil. Jednu hviezdu dávam, za "realistické" sovietské stvárnenie černocha :-)))) ()

wewrka

No jo ale kde jsme mohli v 82. roce sledovat tankování za letu - za tuhle scénu ***, jinak si to už nepamatuju ... ()

argus123

Ako musim priznať že Rusi vedia natočiť akčny film, ta zaverečna scenka ako skutočny bombarder zroluje plechovu búdu ma fakt dostala, žiadne animacie alebo modeli proste zobrali skutočne lietadlo a s nim to naprali do stareho hangaru :D Nebduem si vôbec všimať toho kde vznikol ani myšlienku, lebo Amici natačali v tej dobe rovnake žanre napriklad Rudý úsvit. Ak môže Amik zobraziť Rusov ako zlych, prečo to nemôže spraviť Rus u Amikov ? :D Ja si myslim že film bol celkom dobrý, síce začiatok trocha nudny, ale potom sa to vyvažuje ukažkou odbornej pilotáže a napätím vystrelením rakiet z ponorky. Praca s kamerov perfektna, filmove triky perfektne, akčne sceny pefektne, dialogy v niektorych častiach filmu nudne ale celkovo obstojné. Za mňa 4* ()