Durrellovi: Jak to bylo dál

• Velká Británie What the Durrells Did Next
Velká Británie, 2019, 47 min

Režie:

Toby Roebuck

Keeley Hawes (průvodce), Nick Baker, Milo Parker, Eamonn Andrews (a.z.), David Attenborough (a.z.), Gerald Durrell (a.z.), Lawrence Durrell (a.z.), David Niven (a.z.)

S Keeley Hawesovou po stopách Durrellových po jejich odchodu z Korfu... Že Durrellovi nebyli zrovna tuctová rodina jsme měli možnost poznat při sledování šestadvaceti epizod hraného seriálu, který byl věnován jejich pobytu na řeckém ostrově Korfu v letech předcházejících vypuknutí druhé světové války. Jaké byly ale jejich další osudy po odjezdu z Korfu? Přijměte pozvání Keeley Hawesové, herecké představitelky Louisy Durrellové, jež se ujala role vypravěčky a průvodkyně a vydejte se s ní po stopách jednotlivých členů rodiny. Největší slávy dosáhl bezpochyby nejmladší ze sourozenců Gerald Durrell, spisovatel, humorista, přírodovědec a populizátor ochrany přírody, který založil a provozoval proslulou zoologickou zahradu na ostrově Jersey, zaměřenou na chov ohrožených druhů zvířat. Na literárním poli se ovšem neztratil ani jeho starší bratr Lawrence a svou stopu v životě zanechal i věčný smolař Leslie. Zapomínat nesmíme ani na sestru Margaret, řečenou Margo, s jejím neutuchajícím elánem a uměním žít. Kromě Keeley Hawesové v dokumentu vystupuje také herecký představitel Gerryho Milo Parker, ale také například Sir David Attenborough či Její královská Výsost princezna Anna. (Česká televize)

mia.com

Pro fanousky serialu je urcite nutno shlednout i tento dokument. Provazi nas nadherna Keeley a dovidame se, co s realnou rodinou bylo dal. Jelikoz jsem o nich vlastne nikdy neslysela, byla jdem prekvapena, jak je Gerald slavny. Moc pekna tecka za serialem. ()