Reklama

Reklama

Oasis Knebworth 1996

  • Austrálie Oasis Knebworth 1996 (více)
Trailer
Dokumentární / Hudební
Velká Británie, 2021, 110 min

Obsahy(1)

10. a 11. srpna 1996 se sešlo 250 000 mladých fanoušků v Knebworth parku, aby zhlédli Oasis zahrát dvě přelomové show, které utvářely dějiny. Tyto koncerty byly vyprodány během jednoho dne a vstupenky si koupilo přes 2 % Angličanů. Byla to doba, kdy se Velká Británie pomalu vzpamatovávala z období hospodářského propadu. Díky nárůstu sebevědomí v umění a kultuře se toto období pojmenovalo Cool Britannia, a právě raketový vzestup popularity Oasis reflektuje nově nalezenou jistotu a směr. Koncerty v Knebworth obsahují skladby od začátku do konce éry Oasis, včetně hitů „Champagne Supernova“, „Wonderwall“ a „Don't Look Back in Anger“, a staly se tak vrcholem kariéry této kapely a symbolem dané generace. Oasis Knebworth 1996 je příběh tohoto víkendu a speciálního vztahu mezi Oasis a jejich fanoušky. Je vyprávěn z pohledu diváků, kteří koncerty navštívili, přidány jsou rozhovory se členy kapely i organizátory. Režisér Jake Scott zaznamenal vystoupení v celé šíři a nabízí tak exkluzivní, dosud neviděné prvky. Jde tak o vynikající filmovou oslavu jednoho z nejdůležitějších koncertů posledních 25 let. (Aerofilms)

(více)

Zajímavosti (4)

  • Předskokani na sobotním koncertě: The Bootleg Beatles, The Chemical Brothers, Ocean Colour Scene, Manic Street Preachers a The Prodigy. Předskokani na nedělním koncertě: Kula Shaker, Dreadzone, Cast, The Charlatans, a Manic Street Preachers. (BoXBe)
  • Setlist pro oba večery: „Columbia“, „Acquiesce“, „Supersonic“, „Hello“, „Some Might Say“, „Roll With It“, „Slide Away“, „Morning Glory“, „Round Are Way“, „Cigarettes & Alcohol“, „Whatever“, „Cast No Shadow“, „Wonderwall“, „The Masterplan“, „Don't Look Back in Anger“, „My Big Mouth“, „It's Gettin' Better (Man!!)“, „Live Forever“, „Champagne Supernova“ a „I Am The Walrus“. (BoXBe)
  • Zvuk na koncertě byl zajištěn stejnou společností Britannia Row, která zajišťovala zvuk kapele Pink Floyd v Knebworth Parku v roce 1975. Tehdy to byla jejich první zakázka. (BoXBe)
  • O lístky na koncert projevilo zájem 2 a půl milionu lidí, to představuje 4 % populace Velké Británie a dodnes největší zájem v historii země. Oasis by při tomto zájmu mohli vyprodat dalších 18 koncertů o 125 000 návštěvnících. (BoXBe)

Související novinky

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

31.12.2021

Přichází den, kdy se každoročně obracíme na nejoblíbenější uživatele, aby se nám svěřili se svými topkami 3 filmů (a případně 3 seriálů) uplynulého roku. Od loňska je navíc doplňují i vybraní…

Reklama

Reklama