Reklama

Reklama

Oasis Knebworth 1996

  • Austrálie Oasis Knebworth 1996 (více)
Trailer
Dokumentární / Hudební
Velká Británie, 2021, 110 min

Obsahy(1)

10. a 11. srpna 1996 se sešlo 250 000 mladých fanoušků v Knebworth parku, aby zhlédli Oasis zahrát dvě přelomové show, které utvářely dějiny. Tyto koncerty byly vyprodány během jednoho dne a vstupenky si koupilo přes 2 % Angličanů. Byla to doba, kdy se Velká Británie pomalu vzpamatovávala z období hospodářského propadu. Díky nárůstu sebevědomí v umění a kultuře se toto období pojmenovalo Cool Britannia, a právě raketový vzestup popularity Oasis reflektuje nově nalezenou jistotu a směr. Koncerty v Knebworth obsahují skladby od začátku do konce éry Oasis, včetně hitů „Champagne Supernova“, „Wonderwall“ a „Don't Look Back in Anger“, a staly se tak vrcholem kariéry této kapely a symbolem dané generace. Oasis Knebworth 1996 je příběh tohoto víkendu a speciálního vztahu mezi Oasis a jejich fanoušky. Je vyprávěn z pohledu diváků, kteří koncerty navštívili, přidány jsou rozhovory se členy kapely i organizátory. Režisér Jake Scott zaznamenal vystoupení v celé šíři a nabízí tak exkluzivní, dosud neviděné prvky. Jde tak o vynikající filmovou oslavu jednoho z nejdůležitějších koncertů posledních 25 let. (Aerofilms)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (19)

kleopatra 

všechny recenze uživatele

Už si fakt nepamatuju, kdy se to stalo, ale onehdy jsem na Oasis byla v Praze. Koncert super, ale pár let po totálním zblbnutí a už jsem byla krapet střízlivá. Tenhle dokument mě trefil jak rána palicí, která dokonale probere a vrátí to všechno zpátky. Vůně, ruchy, vzruchy tehdejších časů, atmosféra, která dík mobilum a udělátkum, co jen odvádí pozornost a plný zaujetí, už nemůže být nikdy tatáž. Je to zázračný, co se těm klukum povedlo. Upletli z ničeho zlatou pomlázku a tohle je dechberoucí svědectví. Nádhera, mám na krajíčku a nestydim se za to. ()

BoXBe 

všechny recenze uživatele

Fucking brilliant. Dokonalý fan service. Atmosféra se dostala až do morku kostí a yes yes yes, jak bych to mohl minout, když jsem ten večer tehdy v neděli slyšel celý koncert live na Radiožurnálu a snad ho najdu ve sklepě i na kazetě. "This is history!" "This is history!" "Life is a game so play." "Hello!" "Yes, we are worth it." "Band at it's peak." Live forever. ()

Reklama

Arsenal83 

všechny recenze uživatele

Legendárna kontroverzná kapela, od ktorej sa mi páči tak každá druhá pesnička, ale treba uznať, že to boli poctiví hudobníci. Štvrť milióna ľudí v Knebworthe je toho dôkazom, hoci na lístky sa prihlásilo až 2 milióny priaznivcov. Pre fanúšikov pohladenie na duši, ale z odstupom nejde o dokonalý dokument. Pár zaujímavostí a väčšina času koncert. ()

liborek_ 

všechny recenze uživatele

Jsem jeden z těch, kdo v neděli 11. srpna 1996 seděli u rozhlasového přijímače, poslouchali přímý přenos koncertu Oasis v Knebworth parku v Českém rozhlase s "komentářem" Miloše Skalky a hbitě převraceli dobíhající kazetu na druhou stranu, aby se při nahrávání ztratilo co nejméně... Tu kazetu dodnes mám. A tento film k ní po 25 letech doplňuje obraz a nostalgický komentář aktérů i diváků, kteří měli to štěstí, že akci viděli naživo. Celý film je vlastně především o nostalgii a nekritickém fanouškovství (ostatně film produkovali sami bratři G. a nechávají vzpomínat především své fanoušky). Samotný koncert (resp. oba koncerty ze soboty i neděle) ukázali pouze fragmentárně. Z předskakujících (hvězdných) kapel obrazem připomenuli pouze Prodigy. Nicméně film jako dokument obstál velmi dobře, protože autenticky připomněl atmosféru té doby, bez přehnaného patosu a s kopcem dobré muziky. Víc jsem nečekal. ()

Pítrs85 

všechny recenze uživatele

Chtělo by to víc muziky a méně keců, takhle je to dokument tak trochu hlavně pro ty, co tam tenkrát, v těch anglických polích, byli osobně. Ale jsou to Oasis (kurva Oasis!), v nejlepší formě, kdy vše, co přišlo poté, už se těm dvěma večerům nemohlo rovnat. Další důkaz o tom, že rockový koncert je to nejlepší místo na Zemi. A když jsem tam ty bastardy z Manchesteru viděl, jak byli mladí a plní (nasraný) energie, říkám si jediné- už se jako Oasis nikdy nevracejte. Ale tenkrát, och kámo, tenkrát to bylo... biblical. ()

Galerie (7)

Zajímavosti (4)

  • O lístky na koncert projevilo zájem 2 a půl milionu lidí, to představuje 4 % populace Velké Británie a dodnes největší zájem v historii země. Oasis by při tomto zájmu mohli vyprodat dalších 18 koncertů o 125 000 návštěvnících. (BoXBe)
  • Setlist pro oba večery: „Columbia“, „Acquiesce“, „Supersonic“, „Hello“, „Some Might Say“, „Roll With It“, „Slide Away“, „Morning Glory“, „Round Are Way“, „Cigarettes & Alcohol“, „Whatever“, „Cast No Shadow“, „Wonderwall“, „The Masterplan“, „Don't Look Back in Anger“, „My Big Mouth“, „It's Gettin' Better (Man!!)“, „Live Forever“, „Champagne Supernova“ a „I Am The Walrus“. (BoXBe)
  • Zvuk na koncertě byl zajištěn stejnou společností Britannia Row, která zajišťovala zvuk kapele Pink Floyd v Knebworth Parku v roce 1975. Tehdy to byla jejich první zakázka. (BoXBe)

Související novinky

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

31.12.2021

Přichází den, kdy se každoročně obracíme na nejoblíbenější uživatele, aby se nám svěřili se svými topkami 3 filmů (a případně 3 seriálů) uplynulého roku. Od loňska je navíc doplňují i vybraní…

Reklama

Reklama