Zásek

• Francie Huit Rue de l'Humanite (více)

Během pandemie platí v Paříži přísný lockdown a potrhlí obyvatelé jednoho činžáku si musí zvyknout na nový život. A taky jeden na druhého. (Netflix)

kinoholik

nevím, jestli to bylo tím nudným dabingem, ale od francouzské komedie mám větší očekávání, než tuhle množinu nesympatických exotů ()

eexDon

Für mich - 65%, - /občas často se to poněkud táhlo, moc velká komedie to taky moc nebyla/, + /utahování si z covidu celkem zábavné a scéna s covidovým šílencem v obchodě jasně nejlepší/, hodnocení - celkově docela průměrná komedie, co moc nenadchla, ale první filmový počin, co jsem viděl, co zobrazuje současnou covidovou dobu ()

Lajan

Další taková "rádoby" komedie, kdy každá postava ze sebe dělá dementa, takže to bude zaručeně vtipné. Satira bohužel v žádném případě. Lidi se tu nechovají jako svobodně myslící bytosti, ale jako ovečky, které nemají na nic vliv. V tom je možná pravdivý dotyk s naší nedávnou realitou. ()

Jirkacek

Nevšední francouzskou komedii Zásek jsem shlédl díky nabídce společnosti NETFLIX, ovšem předem jsem netušil, o čem bude, protože jsme ji  shlédli na doporučení uživatele CommanderCZ, jehož film svým aktuálním tématem zaujal. Trochu jsem se bál při pohledu na délku komedie, činící 125 minut, protože se mi už nejednou stalo, že jsem se nudil jen kvůli tomu, že filmaři své dílo zbytečně natahovali a nedokázali tak udržet divákovu pozornost v patřičném napětí. Nicméně jsem to nakonec vydržel a na nudu jaksi nezbyl čas. A o čem to celé bylo ? Lidé, kteří nezažili COVID děj komedie asi nebudou úplně chápat, ti kteří ano a nemoc přežili, možná uroní slzu a budou vzpomínat. Naštěstí jich byla většina a zubatá odtáhla s nepořízenou pryč. Komedie Zásek také ukázala prázdné pařížské ulice během totální uzávěry, kdy lidé nemohli několik dní vůbec chodit ven. V dnešní době už nepředstavitelná věc, nepotkat na ulici nikoho kromě policie a slyšet či z oken domu vidět pouze projíždějící sanitky, jinak žádná jiná auta. A právě v takové situace se odvíjel příběh obyvatel jednoho pařížského domu. Kdo mohl, odjel na venkov, kdo zůstal, musel mít povolení, aby mohl vyjít ven. Sedm rodin takové chvíle prožívalo v nájemním domě, mezi nimiž byla majitelka zavřeného bistra (Liliane Rovère), ambiciózní vědec (Yvan Attal), který se snažil najít vakcínu, hypochondr (Dany Boon) a jeho manželka právnička (Laurence Arné), která se snažila sladit svůj profesní a rodinný život, sportovní trenér (Tom Leeb), který začínal kvůli malému pohybu přibírat na váze a jeho těhotná manželka (Alison Wheeler), která z nudy složila píseň o pandemii Covidu, která se dokonce stala internetovým hitem. V domě žil také jeho majitel (François Amiens), který sice uspěl v podnikání, ale manželka (Myriam Bourguignon) raději bydlela na venkově s maminkou a jeho osmiletý syn měl mnohem lepší úroveň než on. A také tu byl domovník (Jorge Calvo), jehož žena byla bohužel několik týdnů hospitalizována s Covidem. A nemohu ani zapomenout na děti některých nájemníků a také majitele domu, kteří se nakonec spolu sblížili. On vlastně celý příběh byl o postupném seznámení se mezi sebou, když původně ani liudé v domě neznali svoje jména. A tak společně objevili vzájemnou toleranci, život ve společenství, dvě děti se do sebe zamilovali, dospělí si v těžké době užili trochu radosti a to i přes starosti, které COVID sebou přinášel. Každý z nich si zažil to své trápení i radost, ale na konci filmu si přece jen zubatá vzala jednoho nájemníka sebou. Kterého, to už neprozradím, ale pro mne to byla jediná kaňka na celém filmu, který mne zaujal a přes vážné téma jsem se několikrát ze srdce zasmál. Líbila se mi také herečka Laurence Arné, která byla opravdu hodně sympatická, i když tento typ normálně nevyhledávám. Nejvíce jsem se zasmál jejímu manželovi hypochondrovi, který kolem sebe pořád stříkal desinfekci jak doma, tak v obchodě , kde tím působil chaos. A jeho procházka v potápěčské masce a scéna s policií byla fakt dobrá. Nesympatický majitel domu se zase předvedl při online výuce svého syna, při níž se seznámil s jeho třídou a učitelkou, ačkoliv on sám byl jen ve slipech. Jak jsem už napsal, bavil jsem a to bylo důležité, takže jsem film i slušně ohodnotil. Suma sumárum, zajímaví francouzská komedie Zásek ode mne získala čtyři covidové hvězdy ****. () (méně) (více)

tein

Zoufale nevtipná rádoby komedie plná odporných a neskutečně otravných postav. Nezachrání to ani dojemnej konec, kterej si aspoň jedinej trochu zaslouží tu jednu * ()

Pan_Au odpad!

Já se opravdu nesmál. Už po 20 minutách jsem neustále žmoulal ovladač, že to jakože típnu. Jenže doporučil mi to kamarád mého kamaráda a tak jsem se navlékl do svěrací kazajky a zkoušel to vydržet. Ne, tak infantilní komedii, která vás nerozesměje, jsem už dlouho neviděl a tak jsem se z té kazajky nakonec dostal, a fakt to típnul. Mám rád francouzské koláče, ale i francouzský koláč se občas nepovede. ()